La Liga

Rakitić donio pobjedu Sevilli, Atletico uvjerljiv protiv Valladolida

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su kod kuće Valladolid 3-0 i upisali su devetu pobjedu u španjolskom prvenstvu, te njome zadržali četvrto mjesto na tablici koje i sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.
Sport / Nogomet | 21. 01. 2023. u 23:31 Bljesak.info

Za Atletico Madrid ovo je tek druga pobjeda u posljednjih sedam nastupa u prvenstvu.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvih pola sata igre. U razmaku od deset minuta postigli su tri pogotka, Alvaro Morata pogodio je u 18. minuti, a potom su precizni bili i Antoine Griezmann (23) i Mario Hermoso (28). GOLOVI

Atletico Madrid ima 31 bod, sedam manje od trećeplasiranog Real Sociedada koji je danas u gostima svladao Rayo Vallecano s 2-0.

Nogometaši Seville pobijedili su Cadiz na domaćem terenu u 18. kolu Primere s minimalnih 1:0.

Prvo je Sevilli poništen gol u nadoknadi prvog poluvremena nakon intervencije VAR-a jer je Lamela bio u zaleđu. Kod Seville je crveni karton dobio trener Sampaoli u 59. minuti.

Cadiz je bio s igračem manje nakon što je u 87. Alejo dobio i drugi žuti karton zbog igranja rukom. Sevillu je od poraza spasio Ivan Rakitić koji je realizirao dobiveni penal.

Spasio je Raketa svoju Sevillu i u prošloj utakmici protiv Deportivo Alavesa, tada je također zabio jedini gol za svoju momčad u Kupu Kralja za prolazak dalje.

Sevilla je skočila na 15. mjesto s 18 bodova i maknula se iz zone ispadanja, imaju jednak broj bodova kao 14. Almeria.

Rakitić je također u službenom izboru Primere proglašen igračem utakmice.

Espanyol je pogotkom Martina Braithwaitea (43) svladao Real Betis 1-0.