LaLiga

Atletico Madrid kod kuće remizirao 2:2 sa Sevillom

Gosti su poveli u 19. minuti golom Luuka de Jonga, ali je Atletico uspio izjednačiti u 32. golom Alvara Morata iz jedanaesterca.
Sport / Nogomet | 07. 03. 2020. u 20:45 Bljesak.info

Domaća ekipa je samo četiri minute kasnije došla do novog pogotka preko Joaoa Felixa za prednost od 2:1.

Ipak, Sevilla je golom Lucasa Ocamposa u 43. minuti iz jedanaesterca uspjela izjednačiti na 2:2, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Obje ekipe su u drugom poluvremenu imale po nekoliko solidnih prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Atletico trenutno zauzima 5. mjesto sa 45 bodova, dok je Sevilla na trećem mjestu sa dva boda više. Lider LaLige je Real Madrid sa 56 bodova, dok je druga Barcelona sa bodom manje.