Ništa od El Clasica

Athletic Bilbao svladao slabašni Real i u finalu ide na Barcelonu

Athletic Bilbao je u Malagi pobijedio Real Madrid 2:1 u polufinalu španjolskog Superkupa. Odmjerit će snage s Barcelonom, koja je u srijedu svladala Real Sociedad na penale.
Sport / Nogomet | 14. 01. 2021. u 22:56 Bljesak.info

Athletic je u Malagi pobijedio Real Madrid 2:1 u polufinalu španjolskog Superkupa. Dvostruki strijelac za Baske bio je Raul Garcia. Real Madrid tako neće obraniti trofej osvojen prošle godine.

Prvi gol postigao je u 18. minuti na asistenciju Danija Garcije, a drugi iz jedanaesterca u 38. minuti.

U obje situacije kobne je pogreške napravio Lucas Vázquez. Kod prvog gola je izgubio loptu u opasnoj zoni, a potom je skrivio jedanaesterac.

Zanimljivo, Vázquez je odigrao čitav susret, iako je objektivno svih 90 minuta više bio u ulozi 12. igrača Athletica.

Karim Benzema smanjio je na 2:1 u 73. minuti, no Real do kraja nije uspio izjednačiti.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je za Real do 67. minute kada ga je zamijenio Federico Valverde.

Kao i u nekoliko prethodnih utakmica, primjerice nedavno sa Osasunom, Kraljevski klub ponovno je pokazao da u ovoj sezoni ima problem sa strijelcima. Ne bude li Benzema na vrhunskom nivou, do pobjede mogu samo slučajno.

Athletic će u finalu igrati protiv Barcelone. Utakmica se igra u nedjelju na stadionu La Cartuja u Sevilli.