La Liga

Barcelona uz sjajnog Messija slavila protiv Athletica Bilbao

Nogometaši Barcelone pobijedili su u zaostalom dvoboju Primere na gostovanju kod Athletica u Bilbaou s 3:2. Barca je zadnji puta slavila u Bilbaou prije četiri godine, a otad su nanizali dva poraza i remi.
Sport / Nogomet | 06. 01. 2021. u 23:19 Bljesak.info

Nije dobro krenulo po Ronalda Koemanova i njegovu Blaugranu na gostujućem ogledu u Baskiji.

Radilo se susretu odgođenog drugog kola La Lige, a već u 3. minuti Williams je pogodio za domaćina i šokirao goste odmah na početku.

Međutim, katalonska momčad adekvatno je odgovorila jer je Pedri 14. minuti pogodio za poravnjanje i za ipak nešto opušteniju igru Barce u nastavku meča.

Kad su ga najviše trebali, probudio se Lionel Messi.

Prošlo je već neko vrijeme da Messi nije bio strijelac dva pogotka, a da nisu bili u pitanju kazneni udarci. U 38. minuti mu je Pedri, strijelac prvog poogtka, asistirao nakon odlične kombinacije za vodstvo Katalonaca.

Za još lagodnije privođenje susreta kraju, Argentinac se pobrinuo u nastavku.

Igrala se 62. minuta, a Messi je sjajno zakucao pod gredu nakon Griezmannovog dodavanja i rezultat je glasio 1:3.

Mesi je  u dva navrata pogodio okvir gola, a njegova nepažnja u završnici donijela je Athleticu šansu da se nadaju i poravnjanju. Naime, u samoj završnici Muniain je nakon Mesijeve pogreške smanjio na konačnih 2:3.

S obzirom na prikazano, Barcelona je zaslužila pobjedu kod Baska, a mogla je biti uvjerljivija.