Epska borba

Athletic Bilbao izbacio Barcelonu iz Kupa kralja

Popunjeno je i posljednje mjesto u četvrtfinalu španjolskog Kupa kralja. Nogometaši Athletica su u Bilbau svladali Barcelonu s 3-2 nakon produžetaka.
Sport / Nogomet | 21. 01. 2022. u 00:25 Bljesak.info

Utakmica na San Mamésu počela je sjajnim pogocima s obje strane.

Već u drugoj minuti briljantno je suprotni kut naciljao Iker Muniain za 1-0 domaćina, no u 20. minuti je na vrlo sličan način uzvratio Ferran Torres, novo veliko pojačanje Barcelone.

Novih golova nije bilo sve do 86. minute, a onda nakon jednog prekida i gužve najbolje se snašao Inigo Martinez. Činilo da je Athletic osigurao prolaz.

No, Barcelona se uspjela dovući do produžetaka, a u 93. minuti je, na asistenciju Danija Alvesa, zabio Pedri.

U produžecima je Athletic i treći put poveo, a bio je to gol vrijedan prolaska dalje. Muniain je na samom kraju prvog produžetka pogodio s bijele točke, a svemu je prethodilo igranje rukom Jordija Albe u vlastitom šesnaestercu.

Danas je u ranijem terminu četvrtfinale izborio madridski Real pobjedom kod Elchea 2-1 nakon 120 minuta igre, a još prije su prolazak osigurali Mallorca, Rayo Vallecano, Cadiz, Valencia, Betis i Real Sociedad, piše Hina.

Kupa kralja, osmina finala:

Athletic Bilbao - Barcelona 2-2, 3-2 (Muniain 2, 105+1-11m, Inigo Martinez 86 / Ferran Torres 20, Pedri 90+3)

Elche - Real Madrid 0-0, 1-2 (Gonzalo Verdu 104 / Isco 108, Hazard 115)