Serie A

Atalanta ponovno uspješna, a važne bodove osvojili i Napoli i Inter

Petu uzastopnu pobjedu Atalanti u međusobnim susretima donijeli su Duvan Zapata (8) i Luis Muriel (71, 79), dok je oba gola za momčad iz Udina zabio Kevin Lasagna (31, 87).
Sport / Nogomet | 29. 06. 2020. u 00:17 Bljesak.info

Nogometaši Atalante ostvarili su važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka nakon što su u susretu 28. kola talijanskog prvenstva na gostovanju pobijedili Udinese s 3:2.

Momčad iz Bergama je iskoristila poraz Rome na gostovanju kod Milana (0:2), pa sada ima čak devet bodova prednosti pred Rimljanima.

Za Udinese je Mato Jajalo igrao do 82. minute.

Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute dok Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Tri boda je osvojio i Napoli koji je na svom travnjaku porazio SPAL sa 3:1. Dries Mertens (4), Jose Callejon (36) i Amin Younes (78) zabili su za domaći sastav, dok je gol za goste zabio Andrea Petegna (29).

Sassuolo i Verona odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika, a na koncu je završilo 3:3.

Verona je vodila 1:0 i 3:1, ali je Sassuolo uspio iščupati bod postigavši pogodak za 3:3 u sedmoj minuti nadoknade.

Sassuolo je u prošlom kolu odigrao 3:3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Jeremie Boga (53, 77) i Rogerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariusz Stępinski (57) i Matteo Pessina (68).

U posljednjem susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Parmu s 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih pet minuta utakmice.

Parma je imala vodstvo i niz sjajnih prilika, no sve je uprskala u zadnjih deset minuta susreta.

Gervinho je u 15. minuti zabio za 1:0, a Parma je potom imala još nekoliko fantastičnih prilika.

Inter je izjednačio u 83. minuti preko Stefana de Vrija, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Juraj Kucka.

Gosti su igrača više iskoristili u 86. minuti, kada je Alessandro Bastoni zabio za pobjedu Intera.

U prvom nedjeljnom susretu Milan je na San Siru pobijedio Romu s 2:0, a prvi pogodak za domaćine zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 76. minuti. Dvije minute kasnije zamijenio ga je Rafael Leão.

Konačan rezultat postavio je Hakan Calhanoglu (89-pen).

Rebić je bio strijelac i u prošlom kolu kada je Milan slavio sa 4:1 na gostovanju kod Leccea, a s osam pogodaka vodeći je strijelac kluba.

Edin Džeko igrao je za Romu do 70. minute, kada ga je zamijenio Nikola Kalinić.