McGinn za pobjedu

Aston Villa slomila hrabri Zrinjski u sudačkoj nadoknadi!

HŠK Zrinjski odigrao je jednu od najboljih utakmica u svojoj povijesti, ali je svejedno poražen.
Sport / Nogomet | 05. 10. 2023. u 22:45 M.V. | Bljesak.info

Aston Villa je došla do očekivane pobjede nad Zrinjskim, ali neočekivano teško. Favorizirana engleska momčad slavila je 1:0 pogotkom duboko u sudačkoj nadoknadi utakmice.
Englezi su tako okrunili ogromnu premoć u drugom dijelu, imali su 75 posto posjeda, 27 šuteva i 15:0 u kornerima, ali da je Zrinjski uspio izdržati još dvije minute, i odnijeti u Mostar bod, bilo bi to posve zasluženo.

U drugi dio Emery je ušao sa svojim najboljim napadačem Oliejem Watkinsom i od prve minute Aston Villa bivala je sve opasnija.

Nakon 10 minuta igre sudac Schnyder pokazao je na bijelu točku, no nakon što je i sam pregledao VAR uvjerio se da lopta nije pogodila Slobodana Jakovljevića u ruku nego u lice.

Ipak, tu nisu prestale muke po Zrinjskom. Marko Marić je imao sve više posla i u nekoliko navrata vrhunski je reagirao i spašavao Zrinjski.

Do kraja utakmice Aston Villa je sabila goste u njihov šesnaesterac, a i sama statistika pokazivala je njihovu premoć. Međutim, Zrinjski je izdržao sve napade i kada se činilo da će uzeti bod primio je pogodak.

Igrača se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je Joh McGinn pogodio glavom i tako donio domaćinu strahovito teško izborenu pobjedu. Matty Cash ubacio je s desne strane, a kapetan domaćih pogodio mrežu Zrinjskog i tako im ipak nanio poraz.

U drugoj utakmici skupine Alkmaar je s 1:0 porazio Legiju, pa sve momčadi u ovoj skupini imaju tri boda. Upravo će Legia biti sljedeći protivnik Zrinjskog.