Supercoppa

Alexis Sanchez donio Interu Superkup pogotkom u 121. minuti

Prvaci Serie A bili su bolji od Juventusa, prošlosezonskog osvajača Kupa. Prvih 90 minuta završilo je rezultatom 1:1, a trofej Interu donio je Alexis Sanchez u posljednjim sekundama produžetka.
Sport / Nogomet | 13. 01. 2022. u 00:05 Bljesak.info

Nakon naslova prvaka Italije, Inter je osvojio i talijanski Superkup, prvi put nakon 2010. godine.

Nerazzurri su nakon produžetaka s 2:1 bili bolji od Juventusa na San Siru, a utakmicu je definitivno obilježio pogodak Alexisa Sancheza u posljednjim sekundama produžetka.

Satara dama povela je u 25. minuti. Obrana Intera očistila je jednu loptu, ali je Alvaro Morata centaršutom pronašao američkog veznjaka Westona McKennija koji iz ovakve situacije nije mogao promašiti - 1:0 za Juve.

Domaćini su se vratili desetak minuta kasnije. Ivan Perišić krasno je petom proigrao Edina Džeku kojeg je u kaznenom prostoru srušio Mattia De Sciglio. Sudac Daniele Doveri pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Lautaro Martinez.

Prvih devedeset minuta utakmice završeno je bez pobjednika, tako da se ušlo u produžetke.

Kada su svi pomislili da ćemo gledati lutriju jedanaesteraca, Alexis Sanchez zabio je gol u 121. minuti.

Edin Džeko igrao je do 76. minute, dok je Ivan Perišić zamijenjen u 100. minuti. Marcelo Brozović odigrao je svih 120 minuta za Nerazzurre.