Serie A

Inter se pobjedom nad Lazijem vratio na vrh ljestvice

Inter je upisao osmu ligašku pobjedu u nizu, ali je stao njegov niz utakmica bez primljenog gola. Interova mreža se, naime, nije tresla na posljednjih šest susreta prije Lazija.
Sport / Nogomet | 10. 01. 2022. u 12:47 Bljesak.info

Nogometaši Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanske Serie A nakon što su kasno sinoć na domaćem terenu, u 21. kolu, pobijedili Lazio 2-1.

Inter ima bod više od Milana, ali i jednu odigranu utakmicu manje. Lazio je ostao na osmom mjestu ljestvice.

Inter je upisao osmu ligašku pobjedu u nizu, ali je stao niz utakmica bez primljenog gola. Interova mreža se, naime, nije tresla na posljednjih šest susreta prije Lazija.

Inter je poveo golom Bastonija u 30. minuti, ali je vrlo brzo nakon toga izjednačio Immobile. Gol vrijedan tri boda zabio je Škriniar u 67. minuti.

Utakmicu su počela trojica Hrvata: Marcelo Brozović i Ivan Perišić za Inter te Toma Bašić za goste. Perišić je pritom zamijenjen u 82., a Bašić u 68. minuti, dok je Brozović odigrao cijelu utakmicu, piše Hina.

Edin Džeko igrao je posljednih 20 minuta susreta.

Tek treću pobjedu u sezoni upisala je Salernitana koja je s 2-1 pobijedila u gostima Veronu, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor.

Strijelci su za goste iz Salerna bili Đurić (jedanaesterac) i Kastanos, a Salernitana se pretposljednjoj Genoi približila na bod minusa.

Vrata Verone branio je hrvatski U-21 reprezentativac Ivor Pandur, dok je od 59. minute za domaćina zaigrao Nikola Kalinić.

Serie A, 21. kolo:

Verona - Salernitana 1-2 (Lazović 63 / Đurić 29-11m, Kastanos 70)
Inter - Lazio 2-1 (Bastoni 30, Škriniar 67 / Immobile 35)
Genoa - Spezia 0-1 (Bastoni 14)
Roma - Juventus 3-4 (Abraham 11, Hitarjan 48, Pellegrini 53 / Dybala 18, Locatelli 70. Kuleševski 72, De Sciglio 77)
Venezia - Milan 0-3 (Ibrahimović 2, Hernandez 48, 59-11m)
Empoli - Sassuolo 1-5 (Henderson 16 / Berardi 13-11m, Raspadori 24, 71, Scamacca 67, 90+2)
Napoli - Sampdoria 1-0 (Petagna 43)
Udinese - Atalanta 2-6 (Djimsiti 59-ag, Beto 88 / Pašalić 17, Muriel 22, 76, Malinovskij 43, Maehle 89, Pessina 90+2)

Ponedjeljak: Torino - Fiorentina

Utorak: Cagliari - Bologna