Povratak u Primeru

Alaves golom u 129. minuti osigurao nastup u La Ligi!

Nogometaši Alavesa kao posljednji su osigurali igranje u španjolskoj La Ligi iduće sezone nakon pobjede protiv Levantea u finalu dodatnih kvalifikacija.
Sport / Nogomet | 18. 06. 2023. u 12:09 Bljesak.info

Prva utakmica u Vitoriji je završila bez golova, a nakon 90 minuta susreta u Valenciji također su mreže mirovale.

U produžecima su igrači domaćeg Levantea dva puta pogađali okvir vrata, a drama je dosegnula vrhunac debelo u nadoknadi drugog produžetka.

Naime, zbog igranja rukom u 129. minuti je dosuđen jedanaesterac za Alaves kojeg je u pogodak pretvorio Villalibre.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Bio je to pogodak vrijedan ulaska Alavesa u La Ligu, a u slučaju da je utakmica završila 0-0 ne bi se izvodili jedanaesterci već bi Levante otputovao u elitu jer je tijekom sezone bio bolje plasiran u prvenstvu od Alavesa.

Iz La Lige su ispali Valladolid, Espanyol i Elche, dok će osim Alavesa njihova mjesta iduće sezone preuzeti Granada i Las Palmas.