La Liga

Granada seli u niži rang, Cadiz se spasio u zadnji čas

Granadi su odmogle i gostujuće pobjede Cadiza i Mallorce. Cadiz je protiv otpisanog Alavesa slavio s 1-0, dok je Mallorca na gostovanju pobijedila Osasunu s 2-0.
Sport / Nogomet | 23. 05. 2022. u 12:51 Bljesak.info

U posljednjem kolu španjolskog nogometnog prvenstva razriješena je i dvojba tko će uz Alaves i Levente preseliti u niži rang natjecanja. To je Granada, dok su se Cadiz i Mallorca spasili.

Granada je u zadnjem kolu sama ovisila o sebi, pobjedom protiv Espanyola osigurala bi ostanak u prvoligaškom društvu. No, susret je završio bez golova, a tragičar utakmice postao je Jorge Molina koji je u 73. minuti promašio jedanaesterac. Pucao je pored lijeve stative.

Pogodak spasa za Cadiz zabio je Anthony Lozano u 76. minuti. Mallorca je izborila pobjedu golovima Angela (47) i Clementa Greniera (83).

Villarreal je na gostovanju pobijedio Barcelonu s 2-0, a golove su zabili Alfonso (41) i Moi Gomez (55).

Sezonu je gostujućom pobjedom zaključio i Atletico Madrid porazivši Real Sociedad s 2-1. Rodrigo de Paul (50) i Angel Correa (69) su zabili za madridsku momčad, a poraz Sociedada je ublažio Jon Guridi (90+3).

Sevilla je kod kuće pobijedila Athletic Bilbao s 1-0, a gol odluke zabio je Rafa Mir (68).

Prvak Real Madrid je još u petak odigrao 0-0 protiv Real Betisa i sada se može posvetiti pripremama za finale Lige prvaka protiv Liverpoola 28. svibnja.

Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla idu u Ligu prvaka, Betis i Real Sociedad u Europsku ligu, a Villarreal u Konferencijsku ligu.

U drugu ligu sele Alaves, Levante i Granada, javlja Hina.

Kolo prije kraja u Segundi po 80 bodova imaju Eibar i Almería, dok Valladolid ima 78. Dva prvoplasirana kluba idu izravno u Primeru, dok klubovi plasirani od 3. do 6. pozicije razigravaju za još jedno mjesto u elitnom razredu.

REZULTATI:

Elche - Getafe 3-1 (Olaza 37, Perez 84, 90+2 / Unal 33)
Deportivo Alaves - Cadiz 0-1 (Lozano 76)
Granada - Espanyol 0-0
Osasuna - Mallorca 0-2 (Angel 47, Grenier 83)
Barcelona - Villarreal 0-2 (Alfonso 41, Gomez 55)
Real Sociedad - Atletico M. 1-2 (Guridi 90+3 / De Paul 50, Correa 69)
Sevilla - Athletic Bilbao 1-0 (Mir 68)

U subotu:

Valencia - Celta Vigo 2-0 (Gomez 28, Araujo 60-ag)

U petak:

Real Madrid - Real Betis 0-0
Rayo Vallecano - Levante 2-4 (Garcia 18, Guardiola 61-11m / Melero 26, 45+1, Marti 44, Coke 76)