1:1

Zrinjski iščupao remi, u Mostaru odluka!

Odlični Govedarica doveo Zrinjski u vodstvo, sjajni Brkić obranama sačuvao Zrinjski poraza.
Sport / Nogomet | 25. 07. 2019. u 20:25 Fena

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige Zrinjski je u Utrechtu odigrao 1:1 protiv istoimenog domaćina.

Iako se u prvih 45 minuta većinu vremena igralo pred golom Zrinjskog, prvi su loptu iz svoje mreže vadili domaći nogometaši. U 34. minuti Frane Čirjak i Miljan Govedarica odigrali su kontru, duplim pasom iz igre su izbacili obranu Utrechta, a Govedarica je preciznim udarcem svladao domaćeg golmana i pogodio za 1:0.

Najveću šansu u prvom poluvremenu domaći su propustili u sudačkoj nadoknadi kada je Justin Lonwijk neometan s pet metara šutirao, a njegov udarac instinktivnom reakcijom zaustavio je vratar Zrinjskog Ivan Brkić.

Zrinjski je odlično otvorio drugo poluvrijeme. Mostarci su kontrolirali igru te stvorili dvije dobre prilike. U 56. minuti Čirjak je šutirao s 20 metara malo pored gola, a tri minute kasnije Edin Rustemović je nakon kornera šutirao glavom iznad gola.

Domaći su do izjednačenja došli u 60. minuti preko Gyrana Kerka. Obrana Zrinjskog nije uspjela iz svog šesnaesterca očistiti loptu, ona se odbila do Kerka koji s jedanaest metara iz voleja pogađa za 1:1.

Nakon primljenog gola "Plemići" su loše reagirali. Povukli su se duboko u svoju polovicu i prepustili loptu Utrechtu. Uslijedila je prava opsada Brkićevih vrata no raspoloženi vratar Zrinjskog nije kapitulirao po drugi put te je utakmica završena bez pobjednika.