Suplajz

Ferencvaros izbacio Celtic, Omonija bolja od Legije

Iznenađenje je priredila i ciparska Omonija koja je u Varšavi nakon produžetaka pobijedila Legiju sa 2-0.
Sport / Nogomet | 27. 08. 2020. u 07:50 Bljesak.info

Mađarski prvak Ferencvaros priredio je iznenađenje pobijedivši na gostovanju škotskog velikana Celtic sa 2-1 u susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

Mađari su poveli u Glasgowu u sedmoj minuti golom Davida Sigera. Izjednačio je Ryan Christie u 53. minuti, a pobjedu gostima donio je Tokmac Nguen u 75. minuti.

Omonija je u Varšavi slavila sa 2-0, a golove su zabili Jordi Gomez iz kaznenog udarca u 92. minuti, te Thiago Santos u 107. minuti.

AZ je nakon produžetaka pobijedio Viktoroju Plzen sa 3-1. Gosti su poveli u 78. minuti golom Limberskog, a AZ je izjednačio u petoj minuti nadoknade preko Koopmeinersa iz kaznenog udarca. U produžetku je Gudmundsson golovima u 98. i 118. minuti gurnuo AZ u treće pretkolo.

Molde je na gostovanju u Celju slavilo sa 2-1, dok je Brest identičnim rezultatom slavio protiv Sarajeva.

Midtjylland je golom Junior Brumada u 78. minuti na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 1-0. Karabag je bio bolji od Šerifa sa 2-1, prenosi Hina.