Peta titula

Zvezda prvak ABA lige

Sport / Košarka | 29. 05. 2021. u 08:27 Bljesak.info

Crvena zvezda je prvak ABA lige za sezonu 2020/21. Košarkaši Crvene zvezde su u odlučujućem meču savladali Budućnost u Beogradu 67:60 i tako slavili sa 3-2 u finalnoj seriji.

Crveno-bijelima je ovo peta titula u ABA ligi. Četvrta je za trenera Dejana Radonjića.

Najbolji strijelac Crvene zvezde Jordan Loyd je utakmicu otvorio sa tri vezana promašaja, a u nastavku ih je vezao šest, sve do posljednjeg napada prvog poluvremena, kada je dao jedine poene i prvi dio igre završio sa 1/7.

Odličan i u obrani i u napadu bio je Branko Lazić, a standardno dobar bio je Lendri Noko. Na drugoj strani je Luka Mitrović bio raspoložen uz Kobsa i Budućnost je imala +3 posle prvih pet minuta.