Ubacili 151 poen

Zubac i Clippersi u velikoj seriji

Tako su LA Clippersi svoj niz pobjeda nastavili protiv Indiana Pacersa kojima su ubacili 151 poen. Ovo je bila osma uzastopna pobjeda za najduži pozitivni niz franšize od sezone 2015/16 kada su slavili deset utakmica zaredom.
Sport / Košarka | 19. 12. 2023. u 09:20 Bljesak.info

Nekada je NBA liga bila sinonim za kvalitetnu i žestoku obranu. Posebno tamo u periodu kraja osamdesetih i početka devedesetih.
Posljednjih godina se situacija promijenila. Što je uostalom golom okom vidljivo i po rezultatima.

Tako su LA Clippersi svoj niz pobjeda nastavili protiv Indiana Pacersa kojima su ubacili 151 poen. Ovo je bila osma uzastopna pobjeda za najduži pozitivni niz franšize od sezone 2015/16 kada su slavili deset utakmica zaredom. James Harden koji je za 28 minuta na parketu upisao 35 poena, tri skoka i devet asistencija, a od toga je 21 poen ubacio u posljednjoj četvrtini.

Sjajnu je večer imao i hrvatski reprezentativac Ivica Zubac koji je za 26 minuta zabilježio double-double učinak s 18 poena, 16 skokova i tri asistencije, dok je Kawhi Leonard dodao 28 poena, a Paul George jedan manje. Kod domaćeg sastava s 34 poena najbolji je strijelac bio Kanađanin Bennedict Mathurin. Clippersi su pogodili 19 trica, iz igre su šutirali 49/95

Detroit Pistonsi pali su u gostima kod Atlanta Hawksa (130:124) te upisali 24. poraz u nizu. Sastavu koji je ove sezone na katastrofalnom omjeru pobjeda i poraza (2:25) nisu pomogla ni 43 poena Cadea Cunninghama, kao ni onih 25 kojih je uz dva skoka i dvije asistencije upisao Bojan Bogdanović. Kod Hawksa je s 31 poenom, 15 asistencija i četiri skoka najbolji pojedinac bio Trae Young.

U sudaru dvije NBA zvijezde slavio je Nikola Jokić iako je imao puno skromniji učinak od Luke Dončića. Denver Nuggetsi srušili su Dallas Maverickse sa 130:104, unatoč slabijoj predstavi srpskog košarkaša koji je za skoro pa 28 minuta na parketu upisao osam poena, devet skokova i sedam asistencija. S druge strane, Mavericksima nije pomogao ni sjajni Dončić koji je bio prvo ime susreta s 38 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Cavaliersi su uz 37 poena Donovana Mitchella svladali Rocketse u produžetku. Cleveland je dobio 11. posljednjih utakmica u kojima je igrao – produžetke. Jalen Brunson povukao je u posljednjoj četvrtini zabivši 11 od svojih 29 poena za pobjedu Knicksa nad Lakersima. LeBron James stigao je do 109. “triple-doublea” u karijeri – 25 poena, 11 asistencija i 11 skokova. Lakersi su izgubili tri od četiri utakmice nakon što su osvojili In-season turnir.