Preokret Clippersa

Zubac double - double, Nurkić solidan

Na šest i pol minuta prije kraja druge četvrtine Beasley je pogodio tricu, pa je Minnesota Clippersima pobjegla na lijepih dvadeset poena razlike, ali utakmicu na kraju nije dobila.
Sport / Košarka | 06. 11. 2021. u 10:35 Bljesak.info

Na šest i pol minuta prije kraja druge četvrtine Beasley je pogodio tricu, pa je Minnesota Clippersima pobjegla na lijepih dvadeset poena razlike, ali utakmicu na kraju nije dobila. Ne samo da nije dobila, već je na kraju poražena dvadeset razlike 84:104. Očito su takve stvari moguće samo u NBA ligi.

To drugo poluvrijeme Clippersi dobili s čak 57:27. Svoj doprinos u ovoj pobjedi dao je Ivica Zubac koji je igrao 31 minutu i upisao 14 poena (5/7 za dva, 4/6 slobodna bacanja) uz 14 skokova i dvije osvojene lopte.

U njegovoj momčadi najefikasniji je bio Paul George s 21 poenom, 11 skokova i 6 asistencija za najbolju utakmicu sezone do sada, dok je kod Minnesotu predvodio Karl-Anthony Towns s 20 poena i 8 skokova. Ovo je Minnesoti bio četvrti poraz zaredom.

Portland Trail Blazersi su stigli do svoje četvrte pobjede na otvaranju sezone. Pod košem smo imali izuzetno zanimljiv duel Jusufa Nurkića i Domantasa Sabonisa. Nurkić je dvoboj završio s 10 poena (4-8 iz igre), 9 skokova i 3 asistencije, dok je Sabonis došao do double-double učinka s 15 poena i 12 skokova.

Robert Covington je pogodio ključnu tricu na 14,7 sekundi do kraja, Blazersi su sa 110:106 prekinuli niz od tri vezana poraza. Baš je Covington bio najbolji kod Portlanda s 19 poena.

Milwaukee Bucks i dalje imaju problema s ozlijeđenim igračima, pa su svoju priliku iskoristili New York Knicksi. Giannis Antetokounmpo je ubacio 25 poena uz 7 skokova i 4 asistencije, ali to nije bilo dovoljno. Kod Knicksa su samo tri igrača bili dvoznamenkasta, a najviše je postigao Julius Randle, 32 poena te je dodao 12 skokova.
za sigurnih, gostujućih 98:113.

Vrlo zanimljivo je bilo u Torontu gdje je Darius Garland 4,8 sekundi prije kraja pogodio dva slobodna za 102:101 vodstvo domaćih.
Gosti su mogli uzvratiti, imali su OG Anunoby i Scottie Barnes šansu za pobjedu Raptorsa, ali na kraju je ostalo 102:101.

Raptorse je do pobjede vodio Darius Garland s lijepim učinkom od 21 poena. Najbliži njemu je bio Cedi Osman sa 17.

Čak sedam igrača Sacramenta je ubacilo deset ili više poena Hornetsima koji nisu pronašli način kako da zaustave šuterski sjajno raspoložene Kingse.

Domaći su ušli u sjajnu šutersku večer, pogodio su 22 trice, prednjačio je Buddy Hield s osam, ujedno najbolji strijelac pobjedničke momčad s 26 poena.Za samo tri poena slabiji je bio Richaun Holmes s tim što je Holmes imao i fenomenalnih dvadeset skokova. Treći preko dvadeset kod Sacramenta je bio De'Aaron Fox (21 poen).Inače, Kingsi su ovu utakmicu dobili trideset razlike 140:110.

Philadelphia 76ers na Istoku, Utah Jazz i Golden State Warriorsi na Zapadu i dalje su najbolje momčadi ovog ranog dijela sezone u NBA ligi. Sixersi su na omjeru 7:2, Utah i Golden State imaju poraz manje. Na Zapadu trenutačno imamo društvo u kojem se nalazi sedam momčadi preko 50 posto pobjeda, dok je na Istoku njih osam.