NBA

Ivica Zubac odigrao je savršenu partiju te izjednačio 28 godina stari rekord

Izvrsnu utakmicu za pobjedničku ekipu odigrao je hrvatski košarkaš Ivica Zubac koji je u 24 minute na parketu imao stopostotni šut, 10/10, i ubacio 21 poen uz 15 skokova.
Sport / Košarka | 07. 08. 2020. u 13:09 Bljesak.info

LA Clipersi svladali su u Orlandu Dallas Maverickse sa 126:111, a izvrsnu utakmicu za pobjedničku ekipu odigrao je hrvatski košarkaš Ivica Zubac koji je u 24 minute na parketu imao stopostotni šut, 10/10, i ubacio 21 poen uz 15 skokova.

Jedino što je promašio bilo je jedno slobodno bacanje.

S ovih 10 od 10 iz igre Zubac je izjednačio 28 godina stari rekord Clippersa kojeg je postavio Charles Smith još u travnju 1992. godine.

Najefikasniji kod Clippersa bili su Kawhi Leonard s 29 i Paul George s 24 poena. U poraženoj momčadi najefikasniji su bili Kristaps Porziņģis s 30 i Luka Dončić s 29 koševa.

Drugi hrvatski košarkaš Dario Šarić postigao je 16 poena uz 8 skokova za 20 minuta igre u pobjedi Phoenix Sunsa nad Indiana Pacersima.

To je bila četvrta uzastopna pobjeda Phoenixa koji još uvijek ima šanse izboriti doigravanje.

U Sunsima su najefikasniji bili Deandre Ayton s 23 i Devin Booker s 20 koševa, dok je Indianu predvodio Malcolm Brogdon sa 25 poena i 6 asistencija.

U ostalim utakmicama Milwaukee Bucksi su pobijedili Miami Heat i osigurali prvo mjesto u Istočnoj konferenciji, Kingsi su sa 140:125 svladali Pelicanse, Houston Rocketsi su pobijedili LA Lakerse (113:97) i Portland je bio bolji od Denver Nuggetsa 125:115.

Portland je ostvario važnu pobjedu u borbi za doigravanje, a briljirao je Damian Lillard s 45 koševa i 12 asistencija.

Dobro ga je pratio bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić s 22 koša. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja nije igrao za Portland.

Momčad Denvera vukao je Michael Porter koji je zabio 27 koševa uz 12 skokova, a Nikola Jokić je ostvario osam koševa i 13 asistencija.