Warriorsi uhvatili zadnji vlak

VIDEO I Prvaci izgubili, trener isključen

Harden je ušao u društvo Oscara Robertsona, LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka, jedinih igrača u povijesti NBA lige s najmanje 25.000 poena, 7.000 asistencija i 6.000 skokova
Sport / Košarka | 05. 04. 2024. u 10:13 Bljesak.info

Bliži se play off, svaka utakmica sada ima svoju težinu. U ovom trenutku znamo 20 ekipa koje ćemo gledati u play offu, pitanje je samo tko će protiv koga igrati. Odličnu utakmicu su odigrali LA Clippersi i Denver Nuggetsi.

Trener aktualnih prvaka Michael Malone nije dočekao kraj utakmice. Osam minuta prije kraja suci nisu svirali očigledan prekršaj Zupca nad Porterom, Malone je ušao u teren, jedna, druga tehnička, na kraju je otišao u svlačionicu.

Clippersi su vodili 90:79, Jokić je pogodio tricu za 102:100. Imali su Nuggetsi posljednju loptu, pet sekundi prije kraja, ali je Jokić ovaj put promašio za pobjedu. Opet je naravno Jokić bio najbolji na parketu, triple-double s 36 poena, 17 skokova i 10 asistencija, ali to nije bilo dovoljno. Kod Clippersa, Paul George 28 poena, 4 skoka, Harden 20 poena, 8 asistencija. Harden je time ušao u društvo Oscara Robertsona, LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka, jedinih igrača u povijesti NBA lige s najmanje 25.000 poena, 7.000 asistencija i 6.000 skokova

Ivica Zubac je odigrao jako dobru utakmicu s 14 poena i 15 skokova. Clippersi su zadržali ovom pobjedom četvrto mjesto koje im osigurava prednost domaćeg terena u doigravanju, pred zahuktalim Sunsima i Mavericksima

Uspješni su bili i New York Knicksi koji su porazili Sacramento Kingse sa 120:109 i sa skorom 45-31 drže peto mjesto na Istoku. Kingsi su nakon prve četvrtine vodili s čak 15 razlike (35-20), na otvaranju druge imali su i velikih + 21 (46:25), ali su na poluvrijeme otišli sa 60:52. Domaćin je u trećoj četvrtini uspio izjednačiti, a potom u posljednjoj dionici "pobjeći" na 16 razlike (119:103).

Na koncu je završilo s +11. De'Aaron Fox je upisao 29 poena, sedam skokova i sedam asistencija za Kingse, koji su propustili priliku izjednačiti se s New Orleansom i Phoenixom na šestom mjestu Zapada. Keegan Murray ubacio je 18 poena, a Domantas Sabonis je završio sa 17 koševa, 11 skokova i sedam asistencija. Bogdanović je za 12 minuta uspio postići isto toliko poena uz šut 5/7 (2/3 za trice) te imao jedan skok.

Golden State Warriorsi su na gostovanju pobijedili Houston Rocketse sa 133:110 produživši pobjednički niz na šest susreta.Ako je možda i bilo dvojbi oko toga hoće li Golden State uzeti deseto mjesto Zapada ispred Houstona, sada je ta dileme otklonjena. Warriorsi, koji su na 10. mjestu Zapadne konferencije, vodili su cijeli susret.

Na poluvremenu su imali +15 (65:50), u trećoj četvrtini i 20 razlike (89:69), a na koncu su slavili s +23. Klay Thompson je također zabio 29 poena, dok je "rookie" Trayce Jackson-Davis postigao je rekord karijere od 20 poena. Dario Šarić nije nastupio za Warriorse.