17. triple-double NIkole ove sezone

VIDEO I Pistonsima iscurila pobjeda, Jokiću leže Pelicansi

Nikola Jokić je došao do desetog triple-doublea protiv New Orleansa. Statistika kaže da je ove sezone sakupio 17, ukupno u karijeri 110.
Sport / Košarka | 13. 01. 2024. u 10:13 Bljesak.info

Detroit Pistonsi su bili blizu, jako blizu pobjede protiv Houston Rocketsa. Jaden Ivey je šutirao otvorenu tricu, ali nije pogodio. Tri sekunde prije kraja. Stewart je pogodio za 110:112, 29 sekundi prije kraja. VanVleet je promašio na drugoj strani, pa su Pistonsi imali tu zadnju loptu. Na kraju su ostali na tri pobjede i katastrofalnom omjeru 3-36. Fred VanVleet je ubacio 17 poena, uključujući osam u ključnoj dionici četvrte četvrtine. Na kraju je stao na 20 poena i 12 skokova. Alperen Sengun zabio je 29, a Jalen Green 28 za Houston. Kod Pistonsa Kevin Knox II i Alec Burks po 19 poena.

Los Angeles Clippersi su trenutačno četvrta ekipa Zapada, imaju omjer 25:13. Izgledaju sve bolje na parketu. Nova pobjeda je stigla protiv Memphisa, koji ima velikih problema za ozlijeđenim igračima. Desmond Bane je napustio parket u trećoj četvrtini. Nakon njegovog izlaska Clippersi su otišli na +23. Paul George postigao je rekord sezone od 37 poena, Kawhi Leonard je dodao 22, dok je Ivica Zubac bio nešto skromniji u odnosu na prethodne utakmice.

Ovaj put je ubacio šest poena uz 11 skokova u nepune 22 minute igre koliko je ostao na parketu. Jaren Jackson Jr. predvodio je Memphis s 21 poenom, a Xavier Tillman završio je s 20 poena - što je njegov rekord karijere. Memphis je ostao kratak devet poena, završilo je 128:119.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić proveo je na parketu 28 minuta i 10 sekundi u gostujućem slavlju Golden State Warriorsa protiv Chicago Bullsa. Odigrao je Šarić solidnu utakmicu s 12 poena, sedam skokova i šest asistencija. Goste je predvodio Klay Thompson s 30 poena, Steph Curry dodao je 27, dok Bullsima nije pomoglo 39 poena Demara DeRozana.

Nikola Jokić je došao do desetog triple-doublea protiv New Orleansa. Statistika kaže da je ove sezone sakupio 17, ukupno u karijeri 110. New Orleans Pelicansi mu baš nekako leže. Denver je slavio 125:113, Pelicansi su na poluvremenu gubili 66:51. U finišu treće četvrtine Nuggetsi su vodili 94:73, tu je utakmica bila odlučena. Michael Porter i Jamal Murray su raspodijelili svoje poene, obojica su ubacila po dvadeset. Zion Williamson zabio je 30 poena za Pelicanse. Jonas Valanciunas dodao je 17, a Larry Nance Jr. 13.

Neizvjesno je bilo u susjedskom duelu Miamija i Orlanda. Kod rezultata 97:96, Banchero nije pogodio dva vezana šuta, Highsmith je realizirao dva bacanja, pa je onda još Banchero promašio tricu za produžetak. Miami je slavio 99:96. Zanimljivo, niti jedna ekipa nije uspjela ubaciti preko 100 poena što je bio neki lagani povratak u prošlost. Ovo je bila prva pobjeda jedne ekipe koja je ubacila manje od 100 poena nakon Houstona i 11. prosinca prošle godine

Ukupno, tek je sedmi put ove sezone zaključena bez ubačenih 100 poena. U takvoj utakmici 23 poena Duncana Robinsona znači jako puno, Bam Adebayo je postigao 21. Nije zaostajao na drugoj strani Paolo Banchero (25 poena), ali je šut bio 10/26.