Naljutila se i mama Curry

VIDEO I Gužva u Sacramentu, sjajni Klay Thompson

Klay Thompson je svakako košarkaš koji je obilježio večer na NBA parketima. Sin nekadašnjeg košarkaša Lakersa Mychala Thompsona je odigrao fenomenalnu utakmicu protiv Phoenix Sunsa, posebno prvo poluvrijeme. Čovjek je za poluvrijeme ubaco 33 poena,
Sport / Košarka | 14. 03. 2023. u 09:13

Klay Thompson je svakako košarkaš koji je obilježio večer na NBA parketima. Sin nekadašnjeg košarkaša Lakersa Mychala Thompsona
je odigrao fenomenalnu utakmicu protiv Phoenix Sunsa, posebno prvo poluvrijeme. Čovjek je za poluvrijeme ubacio 33 poena, od 38 u cijelom susretu, što se naravno ne događa svaki dan. Pogodio je osam trica, iz igre je šutirao 14/23.

Pratio ga je Steph Curry s 23 poena, sedam skokova, pet asista, dok su Warriorsi sredili Sunse 123:112. Ovo je bila osma uzastopna pobjeda Golden State na domaćem parketu. U gostima su puno slabiji, imaju omjer 7-26. U završnici utakmice JaMychal Green i Damion Lee su se malo zakačili, obojica su dobila po tehničku, burno je reagirala i Curryjeva mama, Sonya što je oduševilo Stepha i društvo na klupi. Ništa čudno, mama je stala u zaštitu zeta, jer je Damion Lee oženio Sydel Curry.

Kod Sunsa Devin Booker zabio je 32 poena, a Deandre Ayton 27 poena i 12 skokova za Sunse.

Detroit Pistonsi prekinuli su niz od 11 poraza pobjedom 117:97 nad Indiana Pacersima u ponedjeljak navečer. Bila im je to prva pobjeda još od 10. veljače kada su pobijedili San Antonio 138:131. James Wiseman je imao 18 poena i 14 skokova u ovoj utakmici, Jordan Nwora je imao 20 poena Pacersi su u subotu navečer u Little Caesars Areni pobijedili Detroit 121:115.

U najboljoj utakmici dana Milwaukee Bucksi porazili su Sacramento Kingse 133:124. Buckse je predvodio Giannis Antetokounmpo s 46 poena i 12 skokova. Sjajni su bili i Khris Middleton s 31 poenom te Brook Lopez, koji je zabio 23.

Osim sjajnih Giannisovih poteza utakmicu je obilježio i incident na kraju, u kojem su isključeni Brook Lopez i njegov protivnik iz momčadi Kingsa Trey Lyles. Dvojica igrača počela su se naguravati na centru, a uskoro su među njih uletjeli suigrači, suci i osoblje te ih nekako uspjeli razdvojiti. Sve se to događalo 15 sekundi prije kraja, kad je bilo jasno da će Milwaukee pobijediti.