Puno ozljeda, igrača u razmjeni

VIDEO I Dončić uživao u New Yorku, Nurkić i Sunsi u velikom naletu

Luka je postigao 39 poena uz 11 asistencija. Jedna je posebno privukla pažnju redatelja prijenosa, ona s početka utakmice. "Behind-the-back" dodavanje Luke za Dwighta Powella.
Sport / Košarka | 09. 02. 2024. u 10:46 Bljesak.info

Dallas Mavericksi su prošli još jedno uspješno gostovanje. Ovaj put u kultnom MSG-u protiv ozljedama oslabljenih Knicksa. Jalen Brunson nije mogao igrati protiv svoje bivše ekipe zbog uganuća desnog gležnja, pridruživši se tako kolegama All-Star Juliusu Randleu, OG Anunobyju i Mitchellu Robinsonu koji su također aut.

Stvari su se zakomplicirale nakon tradea, jer su četiri igrača napustila New York pa je trener Thibodeau na raspolaganju imao njih osam. Tijekom utakmice je Isaiah Hartenstein morao napustiti igru i Knicksi utakmicu završili sa svega sedam igrača. Mavsi su slavili 122:108, publika je uživala u još jednoj dobroj partiji Luke Dončića. Luka je postigao 39 poena uz 11 asistencija. Jedna je posebno privukla pažnju redatelja prijenosa, ona s početka utakmice. "Behind-the-back" dodavanje Luke za Dwighta Powella.

U drugom poluvremenu Dončić je ubacio većinu svojih poena, 27. Bivši bek Knicksa, Tim Hardaway Jr., dodao je 19 poena, a Derrick Jones Jr. 18 za Maverickse, koji su završili s 3-0 nakon što su napravili par zamjena ranije u četvrtak i dobili velike igrače P.J. Washingtona i Daniela Gafforda. Kyrie Irving stao na 16 poena. Knicksima je ovo drugi poraz u tri utakmice, njihov najbolji igrač je bio Donte DiVincenzo (36 poena).

Jusuf Nurkić je odradio dobru utakmicu protiv Utah Jazza. Za 28 minuta je ubacio 18 poena uz 8 skokova i šut iz igre 7/11. Igrači Utah Jazza nisu imali načina da zaustave Kevina Duranta i Bradleya Beala. Pa su njih dvojica kombinirano ubacila 61 poen (31+30). Sunsi su na kraju slavili 129:115. Ovo je bila treća pobjeda zaredom Sunsa, 12 u posljednjih 15 utakmica. Lauri Markkanen (21), John Collins (20), Collin Sexton (19), u poraženoj ekipi

Milwaukee Bucks su poslali Cama Paynea i drugog izbora Philadelphia 76ersima za Patricka Beverleya, dok je Minnesota dala Troya Browna, Shakea Miltona i drugog izbora Detroit Pistonsima za Monte Morrisa. To znači da su treneri imali manje prostora za rotaciju, posebno Doc Rivers kojem su ozlijeđeni Damian Lillard i Khris Middleton.

Kako je utakmica i prije završnice bila odlučena, Rivers je odlučili odmoriti Giannisa Antetokounmpa zadnjih 16 minuta. Minnesota je slavila 129:105, uz 26 poena Anthonyja Edwardsa. U ostatku ekipe Karl-Anthony Towns (19), Mike Conley (18). U situaciji kakvoj jesu Bucksi, A.J. Green je ostvario rekord karijere s 27 poena, promašio je tek jednu tricu (7/8). Doc Rivers na klupi Bucksa ima jednu pobjedu u pet utakmica.

LA Lakersi su uspjeli da nadoknade -15, čak triput u četvrtoj četvrtini su bili u egalu, ali nisu uspjeli izbjeći poraz, Nuggetsi su bili bolji 114:106. Jokiću je nedostajala jedna asistencija za 16. triple double ove sezone. Srpski centar ubacio je 24 poena, uz 13 skokova i devet asistencija. Poen više od njega imao je LeBron James, ali uz devet skokova i sedam asistencija.

Košarkaši Golden Statea upisali su treću pobjedu u nizu, u noći s četvrtka na petak vremenu, svladali su u gostima Indianu 131:109. Izuzetno raspucani bili su igrači oba kluba u prvoj četvrtini koja je završila uz vodstvo gostujućeg sastava 45:34. Bila je to prednost koju su gosti iz San Francisca sačuvali do kraja. Dodatno su je povećali u trećoj dionici kada su pobjegli na 20 poena razlike čime su prelomili susret.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić s klupe je za Golden State odigrao 17 i pol minuta te je postigao 11 poena uz sedam skokova, tri asistencije i dvije izgubljene lopte. Uvjerljivo najbolji u redovima Golden Statea bio je Stephen Curry koji je postigao 42 poena uz sjajnih 11/16 za tri poena. Ukupno je Curry imao šut 15/22. Jonathan Kuminga je za goste ubacio 18 poena. Kod Indiane je najbolji bio Pascal Siakam koji je postigao 16 poena te je imao osam skokova, dok je Myles Turner ubacio 15 uz sedam skokova.