Dončić se ispucavao

VIDEO I Denver bolji od Minnesote, Garza iskoristio priliku

U situaciji kada je Minnesoti nedostajalo nekoliko važnih igrača, Luka Garza je dobio nešto veću minutažu. Za 23 minute je ubacio 11 poena, dodao 6 skokova, iako šut nije bio idealan (4/11).
Sport / Košarka | 20. 03. 2024. u 10:11 Bljesak.info

Minnesota je u veliki derbi protiv Denvera ušla bez Goberta, Karl-Anthony Townsa, Naz Reida, važnih igrača i opet je bila tu. Jedan šut do produžetka. Edwards je promašio tricu, Denver je slavio 115:112.

Minnesota jednostavno nije imala dovoljno snage pod košem. Prvaci su imali krajem prvog poluvremena 18 poena prednosti, ali su onda odradili lošu treće četvrtinu koju su izgubili 29:17. Jokić je pogodio za tri 1:45 sekundi prije kraja, Nuggetsi su vodili 107:99, ali domaćini odgovaraju seriju 7:0, za neizvjesnu završnicu.

McDaniels je ubacio dvije trice, Conley jednu dok su se Nuggetsi kockali s linije slobodnih bacanja. Jokić je promašio jedno, ali su Porter i Murray bili precizni. U situaciji kada je Minnesoti nedostajalo nekoliko važnih igrača, Luka Garza je dobio nešto veću minutažu. Za 23 minute je ubacio 11 poena, dodao 6 skokova, iako šut nije bio idealan (4/11).

Anthony Edwards igra odličnu u posljednje vrijeme, ovo mu je bila četvrta utakmica s 30 poena, ipak ostao je taj posljednji šut koji nije pogodio. Nikola Jokić je dvoboj završio s 35 poena i 16 skokova, a Michael Porter Jr. ubacio je 13 od svojih 26 u četvrtoj četvrtini. Jamal Murray je dodao 18 poena i 11 asistencija, a Aaron Gordon je imao 14 poena i 11 skokova.

Ovom pobjedom Denver se odvojio od Minnesote na drugom mjestu Zapadne konferencije, sada je na omjeru pobjeda i poraza 48-21, dok je treća Minnesota s 47-22. Nije daleko niti vodeći Oklahoma City Thunder s 47-20 i dvije utakmice manje.

Premda je upisao novi "triple-double", utakmicu protiv San Antonio Spursa Luka Dončić željet će što prije zaboraviti. Čudesnom Slovencu ništa nije išlo od ruke pa je promašio ukupno 21 šut tijekom utakmice, najviše od dolaska u NBA.

Susret je završio na 18 koševa, 10 skokova i 16 asistencija, ali uz mizeran postotak šuta (6/27). Ipak, Dallas Mavericksi došli su do jubilarne 40. pobjede (113:107) u sezoni, ponajviše zahvaljujući Kyrieju Irvingu koji je utakmicu završio s 28 koševa. Najbolji kod Spursa bio je Tre Jones s 22 koša i devet asistencija.