Zanimljiva noć na NBA parketima

VIDEO I Bojan debitirao za Knickse, Nurkić nastavio svoj rat s Greenom

Nurkić je za 27 minuta uspio postići šest poena, njegov duel s Draymondom Greenom je privukao pažnju. Green je bio uspješniji s obzirom na ubačenih 15 poena.
Sport / Košarka | 11. 02. 2024. u 10:34 Bljesak.info

Nakon Brooklyna, Washingtona, Indiane, Utaha, Detroita, Bojan Bogdanović je obukao dres i šestog NBA kluba, New York Knicksa. Protivnik su bili Indiana Pacersi u Gardenu. Za početak je Bojan dobio 33 minute, te je postigao 11 poena, uz šut iz igre 3-10, te tri skoka i jednu asistenciju.

Svih 11 poena Bojan je ubacio u prvom poluvremenu. Indiana je na poluvremenu imala tri razlike, plus devet u četvrtoj četvrtini, pitanje je bilo odlučeno pet i pol minuta prije kraja, kada su gosti otišli na velikih 114:92. Na kraju su Knicksi ostali na -14, 111:125

Alec Burks, koji je stigao je u redove Knicksa s Bogdanovićem iz Pistonsa, za 22 minute zabio je 22 poena. a Jalen Brunson bio je prvo ime New Yorka s 39 poena.Myles Turner (23) je bio prvo ime kod Indiane, Tyrese Haliburton je dodao poen manje.

Steph Curry je prošao kroz blokove, oslobodio se svog čuvara i pogodio jednu svoju dalekometnu tricu 0.7 sekundi prije kraja za pobjedu Warriorsa protiv Phoenix Sunsa 113:112. Curry je do kraja na svom kontu imao 30 poena, uglavnom je šutirao za tri poena (9/16). Jonathan Kuminga je pratio Curryja s 21 poenom.

Kod Sunsa Devin Booker 32 poena, Kevin Durant 24. Nurkić je za 27 minuta uspio postići šest poena, njegov duel s Draymondom Greenom je privukao pažnju. Green je bio uspješniji s obzirom na ubačenih 15 poena. Imali su u jednom trenutku verbalni duel i očito je da će biti svaki put kada se ove dvije nađu jedna protiv druge. Poslije utakmice Nurkić je izjavio da se kaje što je oprostio Draymondu.

"Ovo je tužno. Nije naučio ništa. Ponovo će udariti nekoga. Povlačim sve što sam rekao, on ne zaslužuje novu šansu. I dalje pokušava udariti ljude". poručio je Nurkić nakon meča.

Ivica Zubac postigao je šest poena uz pet skokova, dvije blokade i jednu asistenciju u pobjedi LA Clippersa nad Detroit Pistonsima (112-106). Paul George je bio prvi strijelac Clippersa s 33 poena, Kawhi Leonard se priključio s 24 poena, dok je Jaden Ivery (23) predvodio Pistonse.

Dario Šarić odigrao je tek nešto više od 10 minuta u pobjedi Warriorsa nad Sunsima (113-112) u najuzbudljivijoj utakmici večeri. Šarić nije upisao niti jedan poen, a imao je dvije asistencija i jedan skok. Junak dvoboja bio je Stephen Curry, koji je zabio 30 poena, ali i pobjedničku tricu na manje od sekunde prije kraja.

Košarkaši Dallas Mavericksa pouzdano su stigli do tridesete jubilarne pobjede u sezoni, odnosno četvrte u nizu. Svladali su drugu najbolju momčad Zapada, Oklahoma City Thunder, 146-111 pred svojom publikom.Luka Dončić je za nešto više od 31 minute na parketu upisao 32 poena, 8 skokova i 9 asistencija.