Gledali smo moguće finale?

Nuggetsi nisu mogli zaustaviti raspoloženog Duranta koji je na kraju stao na 35 poena, osam ih je ubacio u produžetku.
Sport / Košarka | 06. 03. 2024. u 10:51 Bljesak.info

Možda je malo prerano prognozirati, ali svakako ne bi bilo iznenađenje. Ako bi u velikom finalu za koji mjesec igrali Denver i Phoenix. U susretu regularnog dijela sezone, Sunsi su uspjeli dobiti prvake i to nakon produžetka 117:107.

Iako su mogli slaviti i ranije, u regularnom dijelu. Na poluvremenu su vodili 65:50, na ulasku u posljednjih deset minuta 90:81. I onda su kada je bilo najvažnije stali. Samo 12 poena u posljednjoj četvrtini. Durant je na kraju spasio stvar tricom za 102:102, Jokić u posljednjem napadu nije poentirao.

Nuggetsi nisu mogli zaustaviti raspoloženog Duranta koji je na kraju stao na 35 poena, osam ih je ubacio u produžetku. Sunsima su nedostajali Devin Booker, Nassir Little, Damion Lee i Josh Okogie. Nurkić je imao više skokova nego poena (12-7), Grayson Allen je bio drugi strijelac ekipe s 28 poena. Kod Denvera Nikola Jokić 25 poena 16 skokova, Jamal Murray 28, Michael Porter 20.

Hawksi su početkom druge četvrtine imali +22, Knicksi su serijom 13:2, došli na -10. Još bliže su bili gostima na šest i pol minuta prije kraja, kada je Hart poentirao za 91:95. Hawksi su ipak utakmicu završili serijom 21:9, za na kraju velikih 116:110. Knicksi su loše otvorili utakmicu, u prvoj četvrtini su pogodili samo šest lopti.

Kod Knicksa Donte DiVincenzo 21 poen, Bojan Bogdanović dva manje uz šut iz igre 6/18. Najbolji kod Hawksa je bio Jalen Johnson (26), De'Andre Hunter je dodao 22, Dejounte Murray jedan manje. Knicksi su ispalili rekordne 52 trice protiv Hawksa, ali pogodili su tek 16.

Luka Dončić ostvario je i četvrti uzastopni triple-double uz najmanje 30 postignutih poena, a Dallas upisao peti poraz u posljednjih šest utakmica. Slovenski košarkaš u domaćem porazu od Indiane ubacio je 39 poena, te ostvario 11 asistencija i 10 skokova. Ispred Dončića sada je samo Russell Westbrook, jedini igrač koji je u uspio pet utakmica zaredom ostvario “triple-double” uz najmanje 30 poena. Pacersi su bili bolji 137:120.

Jedan od razloga trijumfa Pacersa leži u činjenici da je devet igrača postiglo deset ili više poena. Najbolji su bili Myles Turner 20 poena, Tyrese Haliburton s 19. Košarkaši Indiane s klupe su uspjeli ubaciti čak 69 poena.

Cavaliersi su nadoknadili 22 poena zaostatka u posljednjoj četvrtini i prekinuli niz od 11 pobjeda Celticsa. Dane Wade postigao je 23 poena, od toga 21 u posljednjoj četvrtini i to bez promašaja! Za Celticse je sjajno odigrao Jayson Tatum (26 poena, 13 skokova) no ni double-double učinak nije bio dovoljan za više od poraza 105:104.