Teška ozljeda Senguna

VIDEO I Blamaža u Madisonu, Davis do rekorda pa na partyju nakon dodjele Oscara

Turčin Alperen Sengun morao je napustiti teren u invalidskim kolicima nakon teškog pada u posljednjoj minuti susreta.
Sport / Košarka | 11. 03. 2024. u 10:06 Bljesak.info

I to se dogodilo. Izgleda pomalo nevjerojatno u vrijeme kada pojedine ekipe ubacuju nekada toliko poena za poluvrijeme. Već na poluvremenu je postalo jasno u kojem pravcu ide utakmica.

Philadelphia je vodila 37:31 na poluvremenu, što je najmanji broj poena koji smo imali na jednoj utakmici od duela Portlanda i Detroita 34:31. Ta utakmica je igrana 30. ožujka 2019. Na kraju su Sixersi slavili protiv New Yorka 79:73, što je prva utakmica u kojoj niti jedna ekipa nije prešla granicu od 80 poena.

Posljednja takva je odigrana 2016. godine. Američki Clutch Sports naslovio je izvještaj ove utakmice "sramotna napadačka nesposobnost kakva nije viđena 8 godina".

Statistika je stvarno poražavajuća. Sixersi su šutirali iz igre 38.8 posto (31/80), Knicksi su bili još gori (26/80), tek 32.5 posto. U takvoj situaciju Jalen Brunson je ubacio 19 poena, Donte DiVincenzo 15, Bojan Bogdanović 10. Kod Sixersa Kelly Jr. 18 poena. Oubre je sudjelovao u maloj gužvi na parketu. On, DiVincenzo, Isaiah Hartenstein onda gurnuo Oubrea. Ipak, na kraju nije bilo isključenja.

Ivica Zubac odigrao je 26 minuta i zabio 18 poena uz šest skokova u domaćem porazu Clippersa od Bucksa. Giannis Antetokounmpo predvodio je Milwaukee s 34 poena i sedam skokova i deset asistencija, a Damian Lillard je pridodao 35 poena.

Lakersi su skinuli skalp najboljoj ekipi Zapada. Centar Lakersa Anthony Davis je sjajan. Imao je 27 poena, 25 skokova, ukrao je sedam lopti što je njegov rekord karijere. U napadu je imao deset skokova. Tek je osmi igrač od sezone od sezone 1982-83 s najmanje 25 poena, 25 skokova i pet asistencija na jednoj utakmici. Nakon utakmice Davis se pridružio mnogobrojnim slavnim uzvanicima na partyju nakon dodjele Oscara.

James se vratio nakon što je pauzirao zbog ozljede po deveti put ove sezone, ubacio je 29 poena, imao je devet asistencija, osam skokova. Kod Minnesote Naz Reid i Anthony Edwards su se podijelili, obojica po 25 poena.

Houston Rockets su, nakon što su nadoknadili zaostatak od 13 koševa, sa 112:104 bili bolji od domaćih Sacramento Kingsa, ali su vjerojatno nakratko ostali bez svog najboljeg strijelca. Turčin Alperen Sengun morao je napustiti teren u invalidskim kolicima nakon teškog pada u posljednjoj minuti susreta. Sengun je pokušao s jednim od suigrača zaustaviti Sabonisa, nakon skoka je uslijedio neugodan pad, nije izgledalo nimalo ugodno.

Stradalo je desno koljeno, nije poznato koliko će biti van terena. Sengun ove sezone ima prosjek od 21.2 poena po utakmici i 9.4 skokova.