Tko će ostati bez play offa?

Važne pobjede Lakersa i Oklahome, poraz Dallasa

Na Zapadu je veća gužva. Tamo su za sada parovi play ina LA Lakers - Minnesota - Oklahoma - New Orleans. Prvi najbliži desetoj Oklahomi je Dallas, ali su Mavsi u problemima.
Sport / Košarka | 30. 03. 2023. u 10:09 Bljesak.info

Bliži se kraj regularnog dijela sezona, traje borba za mjesta koja mogu voditi u play in. Za sada ta mjesta na Istoku drže Chicago (36-40), Toronto (38-38), Miami (40-37) odnosno Atlanta (38-38). Kako stvari stoje tu se ništa bitno neće promijeniti, jer Washington ima omjer 34-42, ima dvije pobjede manje i dva poraza više od Bullsa.

Na Zapadu je veća gužva. Tamo su za sada parovi play ina LA Lakers - Minnesota - Oklahoma - New Orleans. Prvi najbliži desetoj Oklahomi je Dallas, ali su Mavsi u problemima, njihov omjer je 37-40, Oklahoma ima 38-39, New Orleans i Lakersi 38-38, Minnesota 39-38.

Zato ove posljednje pobjede imaju svoju težinu, barem kada su u pitanju Lakersi i Oklahoma.

LeBron je tu, Lakersi su ostvarili super vrijednu pobjedu protiv Bullsa 110:121. James je ostao na parketu 31 minutu, za to vrijeme je ubacio 25 poena uz sedam skokova i četiri asista. Anthony Davis je u svom rodnom gradu bio posebno raspoložen, što potvrđuje njegovih 38 poena i 10 skokova. Nikola Vučević upisao je 29 poena, 12 skokova i šest asistencija za Chicago u drugom porazu zaredom. DeMar DeRozan je dodao 22 poena, čovjek s klupe, Coby White 17 poena i devet asistencija.

Oklahoma za koju nije igrao Dario Šarić je dobila Detroit Pistonse koji su već duže vremena bez Bojana Bogdanovića 107:106.
Rookie Jalen Williams je pogodio za pobjedu gostiju u za njih izuzetno važnoj utakmici. Williams je s 27 poena bio prvi strijelac kod gostiju, Pistonse je predvodio Jaden Ivey s 24 poena.

Mavsi su protiv Sixersa došli na -3, tri minute prije kraja, ali su onda stali. Harris je pogodio za dva, Harden i Melton su pogađali s linije slobodnih bacanja i Phila je došla do pobjede 116:108. Tri trice su promašili gosti u tom periodu. Do pobjede ih je vodio Joel Embiid s 25 ubačaja. Pratio ga je James Harden s double-double učinkom od 15 koševa i 12 asistencija.

Luka Dončić je bio blizu triple-doublea, zabio je 24 koševa uz deset skokova i osam asistencija. Poraz je za Dallas peti u posljednjih šest utakmica

LA Clippersi Ivice Zupca su sa 141:132 bili bolji od domaćih Memphis Grizzliesa. Russell Westbrook s 36 poena i 10 asistencija bio nezaustavljiv. Robert Covington ubacio je 27 poena gađajući trice 7/7, a Bones Hyland dodao je 20 poena za Clipperse koji su bili bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea. Zubac je odigrao 22:54 minute i zabio je deset koševa (šut iz igre 4/7) te upisao sedam skokova i jednu blokadu.

Milwaukee Bucks su u Indianapolisu sa 149:136 sredili Indiana Pacerse i to zahvaljujući Jrueu Holidayu koji je ubacio rekord karijere od 51 poen. Giannis Antetokounmpo upisao je svoj peti triple-double ove sezone s 38 poena, 17 skokova i 12 asistencija. Holiday je postao šesti igrač u povijesti franšize Bucksa koji je postigao 50 poena u utakmici.