ABA liga

U Podgorici prekinuta utakmica zbog sukoba navijača u dvorani, intervenirali specijalci

Sport / Košarka | 21. 10. 2012. u 19:38 S.S.

Utakmica 5. kola ABA lige između Budućnost Voli i Partizana počela je sa pola sata zajašnjenja zbog nereda na tribinama, kada su dvije grupe navijača krenule jedna ka drugoj.

Navijači Budućnosti su krenuli preko parketa put navijača Partizana, nakon čega je policija prvo ispraznila tribinu gdje se nalaze gostujući navijači Partizana, a potom intervenirala i na dijelu tribine gdje se nalaze "Varvari" i uz upotrebu sile ih uklonila iz SC "Morača".

B92 prenosi da su pristalice Partizana navodno počele pjevati pjesmu "Vi ste samo mali grad u Srbiji", pa su navijači Budućnosti uletjeli na parket.

Neslužbeno, nekoliko navijača "crno-bijelih" je ozlijeđeno, a zbog upotrene pirotehničkih sredstava bila je i velika koncentracija dima u dvorani. Poslije prekida, koji je trajao nešto duže od 20 minuta, dok je policija ispraznila dio tribina gdje su se nalazili najvatreniji navijači, susret je nastavljen.

Košarkaši Partizana pobijedili su Budućnost u Podgorici sa 81:62, u meču 5. kola ABA lige. Meč je bio neizvjesan samo u prvih pet minuta, a u preostalih 35 ekipa Duška Vujoševića u potpunosti je kontrolirala igru i rezultat i lako je stigla do četvrte pobjede.

Najbolji u sastavu Partizana, koji je ponovno bio bez Torija Tomasa, bio je Francuz Leo Vesterman sa 13 poena, šest skokova i pet asistencija. Kapetan Vladimir Lučić imao je 18 poena i tri skoka, a odličan je bio i Dejan Musli sa 10 poena i osam skokova. Kod domaćina, Popović je ubacio 16, a Li i Vitkovac po 13 poena.