NBA vs korona

Spursi prekinuli seriju Utaha, napokon pobjeda Blazersa

NBA liga, za sada nema namjeru zaustavljati priču. Samo je povećan broj testiranja svakog dana kada se igraju utakmice, a iznimke će biti oni igrači koji su primili treću dozu cjepiva i oni koji su nedavno preboljeli koronavirus.
Sport / Košarka | 18. 12. 2021. u 11:03 Bljesak.info

Giannis Antetokounmpo, James Harden, Russell Westbrook, Zach LaVine, DeMar DeRozan i De'Aaron Fox samo su neki od 40 igrača koji su stavljeni poseban protokol zbog korona virusa po kojem oni ne smiju trenirati ni obavljati bilo kakvu drugu aktivnost narednih deset dana.

U NBA ligi sve više problema s koronom, ali liga i dalje ide, iako je pitanje kako će se stvari odvijati u narednom periodu. NBA liga, za sada nema namjeru zaustavljati priču. Samo je povećan broj testiranja svakog dana kada se igraju utakmice, a iznimke će biti oni igrači koji su primili treću dozu cjepiva i oni koji su nedavno preboljeli koronavirus.

Kada su u pitanju utakmice igrane noćas, Spursi slavili u gostima kod Utaha 128:126 u triler utakmici u kojoj je najefikasniji igrač ujednačene pobjedničke momčadi bio Keldon Johnson s 24 poena. Derrick White je zabio 22, Lonnie Walker IV 19, a Dejounte Murray 16 poena uz 11 skokova. Kod Jazza je prednjačio Donovan Mitchell s 27 poena, dok je naš Bojan Bogdanović ubacio 16 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije za 29 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 6-12.

Oslabljeni Lakersi su poraženi od Minnesote 110:92, s tim da se Lakersima ozlijedio Anthony Davis, koljeno je u pitanju. Karl Anthony Towns je odigrao odličnu utakmicu u dresu Minnesote ostvarivši double - double učinak, 28 poena i 10 skokova.
Najefikasniji igrač poraženih Lakersa bio je Isaiah Thomas s 19 poena, dok je LeBron James zabio 18, uz 10 skokova.

Golden State je slavio u Bostonu kod Celticsa sa 111:107 na krilima Stepha Curryja koji je 16 od svojih 30 poena zabio u prvoj četvrtini, dok je New Orleans Pelicansima pripao triler protiv Milwaukeeja nakon produžetaka sa 116:112.

Damian Lillard postigao je rekordna 43 poena u sezoni, a Portland Trail Blazersi prekinuli su niz od sedam poraza, pobijedivši Charlotte Hornetse sa 125:116. Ben McLemore je dodao 28 poena za Portland, pogodivši šest od svojih osam trica u prvom poluvremenu pa je tako pomogao Trail Blazersima da postave rekord franšize sa 16 trica u poluvremenu. Na odmor su otišli s velikih 81:55. LaMelo Ball predvodio je Hornetse s 27 poena u svojoj prvoj utakmici nakon što je bio u NBA-ovim zdravstvenim i sigurnosnim protokolima. Jusuf Nurkić je za 15 minuta ubacio 10 poena.