U odsustvu nekih zvijezda

Sjajni Lopez, noć igrača s klupe

Gosti su se morali osloniti na igrače s klupe, a oni su odgovorili partijom kakva u NBA ligi nije viđena barem od sezone 1970./1971. Ono su ukupno postigli 98 poena, najviše Patty Mills s 23 poena i Cam Thomas s 21.
Sport / Košarka | 10. 03. 2023. u 11:06 Bljesak.info

Precizni statističari u NBA ligi uvijek pronađu neki zanimljiv podatak. Brook Lopez je odigrao sjajnu utakmicu u dresu Bucksa protiv Netsa. Kada već tu nije bilo Giannisa Antetokounmpa, ona je on vodio glavnu riječ pod košem, pa je ubacio 24 poena uhvatio 10 lopti i dodao devet blokada, čime je postavio osobni rekord u broju blokada, izjednačio rekord franšize i postavio rekord sezone.

Bobby Portis je dodao 28 poena i 13 skokova za 19. pobjedu u posljednjih 20 utakmica sastava Bucksa. Netsi su poraženi 118:113, a pored Giannisa, na parketu nije bilo Nica Claxtona, Spencera Dinwiddieja, Cama Johnsona, Royce O'Nealea i Bena Simmonsa. U takvoj situaciji gosti su se morali osloniti na igrače s klupe, a oni su odgovorili partijom kakva u NBA ligi nije viđena barem od sezone 1970./1971. Ono su ukupno postigli 98 poena, najviše Patty Mills s 23 poena i Cam Thomas s 21.

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi poraženi su na gostovanju kod Memphisa sa 110:131. Grizzliesi su ovom pobjedom prekinuli niz od tri poraza, dok su Warriorsi upisali osmi uzastopni gostujući poraz. Domaćine su do pobjede predvodili Tyus Jones s 22 koša i 11 asistencija, te Jaren Jackson s 21 poenom i devet skokova, dok je Ja Morant propustio treći susret u nizu nakon što je u jednom noćnom klubu izvadio pištolj.

Iz kluba su poručili kako će biti na "hlađenju" još najmanje tri susreta. U redovima aktualnog NBA prvaka najefikasniji je bio Stephen Curry s 29 koševa i sedam skokova, Jordan Poole je ubacio 22, a Draymond Green dodao 16 koševa i sedam asistencija.

Košarkaši Detroit Pistonsa upisali su već 52. poraz sezone nakon što su na parketu svoje Little Caesars Arene izgubili od Charlotte Hornetsa sa 103:113. Bio je to deseti uzastopni poraz Pistonsa, te 52. ove sezone, uz svega 15. pobjeda.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije nastupio zbog ozljede, a domaćin je bio i bez Cadea Cunninghama, Isaiaha Stewarta, Aleca Burksa i Hamidoua Dialla. Hornetsi su nakon prve četvrtine imali osam razlike, na poluvremenu +9, a na početku treće četvrtine i 17 koševa razlike. Terry Rozier je zabio 21 poen uz devet asistencija, dok je P.J.Washington dodao 20 poena za 22. pobjedu Hornetsa uz 46 poraza.Kod domaćina najefikasniji su bili Cory Joseph sa 17 poena, te James Wiseman i Jaden Ivey s po 16 poena.