Zanimljiva večer

Šarić proigrao, vratio se Steph, Portland opet izgubio

Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu sezone. Hrvatski košarkaš je opet startao za ozljedama osakaćeni Phoenix i u 30 minuta postigao 19 poena te imao 9 skokova i 7 asistencija.
Sport / Košarka | 11. 01. 2023. u 09:41 Bljesak.info

Zanimljiva je bila večer na NBA parketima. Na parket se vratio Steph Curry, Donovan Mitchell je igrao svoju prvu utakmicu u Salt Lake Cityju, nakon odlaska iz Utah, Dončić je doživio neugodan pad, Šarić je odigrao jednu od svojih boljih utakmica u dresu Sunsa, dok su Blazersi pala kroz neizvjesnu završnicu.

Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu sezone. Hrvatski košarkaš je opet startao za ozljedama osakaćeni Phoenix i u 30 minuta postigao 19 poena te imao 9 skokova i 7 asistencija. Njegovi Sunsi su nadigrali Golden State Warriorse 113:125. Mikal Bridges je bio najefikasniji kod Phoenixa (26p, 9s, 5a), a odlični su bili i Damion Lee (22p, 7s, 4a), odnosno Duane Washington (21p, 5a).

Nakon skoro mjesec dana pauze svoje prve minute u dresu Warriorsa je odigrao i Steph Curry. Ostao je na parketu 32 minute, te je za to vrijeme ubacio 24 poena uz dosta skroman šut 8/22. ispred njega su bili Klay Thompson s 29 poena, te Jordan Poole koji je dodao dva manje.

Luka Dončić je ponudio još jednu vrhunsku predstavu, iako je u jednom trenutku neugodno stradao. Dončić je uhvatio loptu pod svojim košem i krenuo u kontru, no spetljao se već na prvom koraku i izgubio ravnotežu. Loptu je uspio ostaviti na parketu, ali je on završio za prvog reda gledatelja, na leđima.

Pad nije izgledao nimalo ugodno. Ipak, Luka se vratio na parket i odradio svoj posao do kraja. Što opet nije pomoglo njegovoj momčadi da izbjegne poraz. Clippersi su imali raspoložene Kawhia Leonarda i Normana Powella. Prvi je postigao 33 poena, drugi 27. Luka na drugoj sami sam 43 uz 11 skokova, ali uzalud. Zubac je utakmicu završio na osam poena i sedam skokova.

Portland se nije predavao, kad je Lillard pogodio tri slobodna bacanja za 107:106, 25 sekundi prije kraja, Blazersi su bili tu. Međutim, do kraja utakmice nisu uspjeli poentirati Markelle Fultz jeste, pa je Orlando upisao pobjedu 109:106. Franz Wagner ubacio je 29 poena, Wendell Carter Jr. dodao je 20 poena i 10 skokova u pobjedničkom sastavu. Jusuf Nurkić je bio drugi strijelac Portlanda s 22 poena i 10 skokova, Lillard prvi s 30.

Donovan Mitchell se prvi put vratio u Salt Lake City nakon što je iz kluba u kojem je proveo prvih pet sezona svoje karijere prošlog ljeta poslan u Cleveland. I baš protiv Jazzera je Mitchell bio posebno raspoložen, utrpao im je 46 poena, ali su domaćini upisali trijumf 116:114. U domaćoj postavi Jordan Clarkson 32 poena, Lauri Markkanen 25 poena i 16 skokova.