3. kolo Druge ABA lige

Široki u dramatičnoj završnici na Pecari srušio beogradski Dynamic

Aktualni prvak BiH je došao do druge pobjede u regionalnom natjecanju dok su srbijanskoj momčadi nanijeli drugi poraz.
Sport / Košarka | 16. 10. 2019. u 20:50 Bljesak.info

Košarkaši Širokog u dramatičnoj završnici slavili su protiv beogradskog Dynamica 83:79 (29:21, 12:22, 13:18, 29:18) u susretu 3. kola Druge ABA lige igranom pred 2.000 gledatelja u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Široki je imao +8 nakon prve četvrtine, no gosti su se u nastavku vratili te na poluvrijeme otišli s vodstvom 41:43.

Ni treća četvrtina nije obećavala puno za Širokobriježane, no u posljednjoj dionici pokazali su kvalitetnu i odličnu igru te su nošeni sjajnim navijačima na Pecari došli do pobjede.

Mateo Drežnjak s 28 i Filip Kraljević s 19 koševa bili su najbolji strijelci u domaćoj momčadi, dok su se kod gostiju istaknuli Đoko Šalić s 24 i Miroslav Pašajlić sa 16 koševa.

U subotu Široki u 2. kolu na Pecari dočekuje Spars u sklopu Lige 12 Prvenstva BiH dok u srijedu, 23. listopada, Široki u sklopu 4. kola Druge ABA lige dočekuje Novi Pazar.