Preokreti i prekinute serije

Prvo slavlje Memphisa, preokret Toronta

Portland je vodio 98:86, ali su onda domaći igrači u posljednjih osam minuta utakmice poentirali samo jednom.
Sport / Košarka | 06. 11. 2023. u 10:07 Bljesak.info

Sedam utakmica je moralo proći da košarkaši Memphisa osjete slast pobjede. Ekipa koja je prošle sezone igrala vrlo dobro, ove je startala jako loše. Nakon šest vezanih poraza, uspjeli su igrači Taylora Jenkinsa pronaći put do pobjede, iako su opet bili u problemu. Portland je vodio 98:86, međutim domaći igrači su u  posljednjih osam minuta utakmice poentirali samo jednom.

U tom velikom preokretu Memphis je napravio seriju 26:2, pomalo nevjerojatnu za krajnjih 100:112. Desmond Bane je bio najbolji pojedinac dvoboja s 30 poena, osam skokova i pet asistencija. Jaren Jackson Jr. je dodao 27 poena i sedam skokova.

Jerami Grant je s 27 poena bio najbolji strijelac Portlanda, a Malcom Brogdon je imao 18 poena, 11 asistencija i sedam skokova. U ovom trenutku Memphis i Washington su ekipe koje imaju samo jednu pobjedu.

Svakoj seriji dođe kraj, pa je tako i onoj Golden State Warriorsa u Clevelandu gdje nisu izgubili još od Božića 2016. Ukupno 16 utakmica. Do poluvremena su Cavsi otišli na +12 i tu prednost su čuvali do krajnjih 115:104. Warriorsi su imali lošu šutersku večer, u koju se uklopio i kapetan hrvatske košarkaške reprezentacije Dario Šarić koji je promašio sva tri šuta iz igre te ostao bez ijednog poena u 13 i pol minuta, a utakmicu je završio s pet skokova i jednom izgubljenom loptom.

Cavse je do pobjede predvodio Donovan Mitchell s 31 poenom i sedam asistencija. Daris Garland je uz sedam asistencija imao 24 poena. Steph Curry je na drugoj strani bio dosta rezerviran, šutirao je 8/16, uspio je postići 28 poena. Za tri poen su gosti šutirali 16/41, ukupno iz igre sveg 36 posto.

Košarkaši Toronta su napravili mali podvig jer su protiv San Antonio Spursa nadoknadili 22 poena zaostatka. Samo u posljednjoj četvrtini 15 poena. Najzaslužniji za ovaj preokret bio je Scottie Barnes koji je 25 od svojih 30 poena postigao u drugom poluvremenu, a uz to je imao i 11 skokova. Utakmicu je u produžetak odveo OG Anunoby koji je 1.2 sekunde prije kraja, nakon napadačkog skoka, postigao koš za 110:110. Na kraju je bilo 116:123.

Anunoby i Dennis Schröder su postigli po 24 poena za pobjednike, a Jacob Poeltl je spojio 16 poena i 10 skokova. Kod Spursa je najbolji strijelac bio Keldon Johnson s 26 koševa. Zach Collins je uz 21 poen imao 11 skokova i pet asistencija, a Victor Wembanyama je završio utakmicu s 20 poena, devet skokova, pet blokada i četiri asistencije.

Kevin Durant je bio nezaustavljiv protiv Detroit Pistonsa. Za 35 minuta je postigao 41 poen pa je Sunsima bilo puno lakše doći do trijumfa 106:120. Pistonse, koji su i dalje bez Bojana Bogdanovića, predvodio je Cade Cunningham s 26 poena i šest asistencija. Nurkić je imao nešto skromniju večer, ostao je na šest poena, sedam asistencija i četiri skoka.