Košarkaši Partizana su na svom parketu savladali ekipu Dubaija 84:70, čime su smanjili ukupni rezultata u finalnoj seriji ABA lige na 1-2. Već nakon prve četvrtine Partizan je napravio osjetnu prednost jer su na prvi predah otišli s +13 (23:10).
Ista razlika bila je i na poluvremenu pa je Partizan na veliki odmor otišao s 47:34. Tu razliku su košarkaši iz Ujedinjenih Arapskih Emirata smanjili za “pola koša” pa je posljednja četvrtina započela s +12 (67:55).
Povratka za Dubai nije bilo i Partizan je sačuvao prednost te je na kraju slavio s 84:70. Najbolji u redovima Partizana bili su Bruno Fernando i Carlik Jones s 15 poena. U redovima Dubaija su Davis Bertans i Mfiondu Kabengele zabili po 17 poena.
Prije početka utakmice navijači Partizana su se na poseban način oprostili od sportskog komentatora Edin Avdića. Kao specijalni gosti u dvorani su se našli supruga tragično preminulog Avdića Anja, kao i njegov sin Isak, dok je za samog Avdića ostavljena posebna stolica sa teglicom krema (Nutela), jagodama i njegovim imenom.
Na velikom ekranu prikazan je crtež koji je mali Isak posvetio svom ocu, što je izazvalo snažne emocije među navijačima i prisutnima u dvorani. Vrhunac je uslijedio kada je čitava dvorana ustala i počela skandirati: "Edin Avdić! Edin Avdić!", odajući posljednji pozdrav i iskazujući zahvalnost za sve što je ostavio iza sebe.
Edin Avdić 🕊️ pic.twitter.com/N62Oo7rbEu
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) June 10, 2026