Blazersi su u lovu na play off

Orlando razbio Boston, double - double Nurkića

Portland je trenutačno na omjeru 22-25 što je dovoljno je tek na 13. mjestu, ali nisu recimo daleko od Utah Jazzera, na osmom mjestu koji su trenutačno na 25-25.
Sport / Košarka | 24. 01. 2023. u 09:52 Bljesak.info

Portland Trail Blazersi su izgubili posljednjih osam od deset utakmica, ali su u jedanaestoj skinuli slabe San Antonio Spurse 147:127. Trenutačno su na omjeru 22-25 što je dovoljno je tek na 13. mjestu, ali nisu recimo daleko od Utah Jazzera, na osmom mjestu koji su trenutačno na 25-25. Blazersi su u ovom susretu imali Damiana Lillarda s 37 poena, Anfernee Simonsa (26 poena), ali i Jusufa Nurkića koji se polako vraća u pravi ritam. Nurkić je na 25 poena dodao 11 skokova.

Iznenađenje predstavlja uvjerljiv poraz Memphisa, ponajbolje momčadi Zapada, na gostovanju kod Sacramenta. Međutim i
Kingsi imaju sjajnu sezonu, koju će krunisati ulaskom u play off. De'Aaron Fox je bio solidan sa 17 poena i 10 skokova,
Trey Lyles je s 24 poena vodio Kingse. Pratili su Harrison Barnes i Keegan Murray s 20 poena. Kingsi su izjednačili NBA rekord s 12 trica u prvoj četvrtini.

Domantas Sabonis završio je s 14 poena, 11 asistencija i 10 skokova za svoj šesti triple-double u sezoni. Memphis je igrao bez Ja Moranta i Stevena Adamsa, pa su izgubili tri uzastopne utakmice nakon niza od 11 pobjeda. Desmond Bane ubacio je 21 poen za Memphis.

Zanimljiv ogled gledali smo u Orlandu gdje je domaći sastav porazio Boston rezultatom 113:98. Kod gostiju su najbolji bili Tatum i Brown, svaki je pojedinačno postigao 26 poena, a zanimljivo je kako se u početnoj petorci našao Blake Griffin koji je za manje od 12 minuta skupio 3 poena I 3 skoka.

Zanimljivo, Celticsi su do ove utakmice imali niz od devet pobjeda, ali Banchero, Carter Jr. i povratnik Isaac su imali druge planove. Isaac je propustio 211 utakmica zbog ozljede koju je zaradio 2. kolovoza 2020. godine. U prvoj utakmici nakon povratka je imao solidnih 10 poena, tri skoka i dvije ukradene lopte.