Još malo pa play off

VIDEO I Odlična partija Šamanića, Knicksi slavili u Bostonu

Za 24-godišnjeg Zagrepčanina ovo je najbolji učinak sezone, a do izjednačenja rekorda karijere nedostajao mu je jedan poen.
Sport / Košarka | 12. 04. 2024. u 10:03 Bljesak.info

Iako je play off pred vratima, zvanično na Istoku su samo tri ekipe sigurne. Boston, Milwaukee i New York. Jer po novom sustavu takmičenja, njih šest ide u play off, četiri razigravaju u play-inu. Tako da je situacija još uvijek šarena. Tko će među šest, tko mora malo ranije pod koševe.

Cleveland (47-33), Orlando (46-34), Indiana (46-34) su unutra barem za sada, dok po trenutačnom omjeru u play-inu Philadelphia (45-35), Miami (44-36), Chicago (38-42), Atlanta (36-44). Na Zapadu je nešto situacija drugačija. Pet mjesta je već rezervirano, za jedno se bore New Orleans (48-32), Phoenix (47-33), Sacramento (45-35), Golden State (45-35), LA Lakers (45-35).

Kada su u pitanju posljednji dueli, hrvatski košarkaši su sudjelovali u pobjedama svojih klubova, Luka Šamanić, je ostvario najbolji učinak sezone. Šamanić je s 22 poena (šut za dva 6-10, trica 1-7, slobodna bacanja 7-9) bio prvi strijelac Utah Jazza u 124:121 domaćoj pobjedi protiv Houston Rocketsa, kojom je njegova momčad prekinula niz od 13 poraza.

Šamanić je na terenu proveo 33:33 minute i upisao još šest skokova, dvije asistencije te jednu osvojenu loptu. Imao je šut 7-17 te je početkom zadnje minute dohvatio jednu loptu i zabio za vodstvo svoje momčadi od šest razlike, čime joj je praktički osigurao pobjedu

Za 24-godišnjeg Zagrepčanina ovo je najbolji učinak sezone, a do izjednačenja rekorda karijere nedostajao mu je jedan poen. Kod Rocketsa je sa 42 ubačaja najefikasniji bio Fred VanVleet, ali je i promašio trici za produžetak s istekom vremena.

Košarkaši New York Knicksa učvrstili su se na trećem mjestu Istočne konferencije NBA lige 118:109 gostujućom pobjedom protiv prve momčadi lige Boston Celticsa, a hrvatski igrač Bojan Bogdanović u tom je uspjehu sudjelovao sa 14 koševa, tri skoka i jednom osvojenom loptom.

Bogdanović je na terenu proveo 25:09 minuta, pogodio je sva četiri šuta za dva, dok je za tricu gađao 2-6. Ponovno je briljirao Jalen Brunson koji je vodio Knickse s 39 ubačaja, dok je Josh Hart dodao 16 uz 16 skokova. Kod Celticsa najefikasniji je bio Jayson Tatum s 18 poena. Knicksi su dominirali tijekom prve tri četvrtine, krajem trećeg dijela imali i 31 poen razlike pa su Celticsi u posljednjih 12 minuta mogli samo ublažiti poraz.

Nakon što nije igrao u posljednjih 11 utakmica, u četvrtak je Dario Šarić napokon ponovno stupio na parket u dresu Golden State Warriorsa u 100-92 gostujućoj pobjedi protiv Portland Trail Blazersa, no igrao je samo 5:35 minuta i nije se upisao u strijelce