Luka ostao na 15 poena

Nurkić i Lillard zaustavili Dončića i Mavse

Jusuf Nurkić je bio odličan s 22 poena i 11 skokova dok je utakmicu obilježio njegov kolega Damian Lillard koji se zaustavio na 36 poena i 10 asista.
Sport / Košarka | 15. 01. 2023. u 10:31 Bljesak.info

Portland je bio u neugodnoj seriji, pet utakmica zaredom su izgubili, a onda je neugodna serija prekinuta protiv Dallasa. Početkom drugog poluvremena su vodili čak 20 poena razlike, zakucavanjem Nurkića su Blazersi otišli na 116:94. Na kraju je Portland slavio sa 136:119. Tim Hardaway Jr. napustio je parket zbog ozljede, kakve i koliko teške pokazat će naredni dani.

Od ranije, Kidd ne računa na Josha Greena, Maxija Klebera i Finneya - Smitha. Jusuf Nurkić je bio odličan s 22 poena i 11 skokova dok je utakmicu obilježio njegov kolega Damian Lillard koji se zaustavio na 36 poena i 10 asista. Spencer Dinwiddie predvodio je Dallas s 25 poena, Dončića je Kidd povukao na klupu rano, sedam minut prije kraja. Do tada je ubacio za njega skromnih 15 poena.

Philadelphia 76ersi su sinoć u gostima svladali Utah Jazz sa 118:117, a pobjedu im je osigurao Joel Embiid košem pet sekundi prije kraja. James Harden je bio najbolji strijelac Philadelphije s 31 poenom od čega je ubacio 18 u zadnjoj četvrtini, dok je Embiid je završio s 30 poena i sedam skokova, a Tyrese Maxey je dodao 21 poen.Jordan Clarkson predvodio je Jazz s 38 poena, devet skokova i pet asistencija. On je doveo Utah u vodstvo 13 sekundi do kraja nakon što su se Jazzeri oporavili od zaostatka od 20 poena u prvom poluvremenu.

Memphis Grizzlies su produljili niz pobjeda na devet utakmica pobijedivši u Indianapolisu sa 130:112 Indiana Pacerse. Predvodio ih je Desmond Bane s 25 poena, a Ja Morant je dodao 23 uz 10 asistencija. Santi Aldama je zabio 17 poena, Ziaire Williams je dodao 13, a Steven Adams 10 uz devet skokova za Grizzliese, koji su vodili u jednom trenutku s čak 34 razlike.