Nova oprema stari Jokić, Clippersi blizu rekorda

Nikola Jokić je zaigrao u novoj opremi, jer je potpisao ugovor sa kineskim proizvođačem 361 Deegres.
Sport / Košarka | 21. 12. 2023. u 09:40 Bljesak.info

Treća ekipa Istoka (Philadelphia) se reltivno lako obračunala sa najboljom ekipom Zapada (Minnesota). Naravno da je Sixersima bilo puno lakše jer su imali sjajnog Joela Embiida koji je ubacio 51 poen, što je njegov rekord sezone.

Ukupno sedmi put u karijeri ije išao preko 50 poena, 12. put zaredom je imao na svom kontu 30 ili više poena i 10 ili vše skokova. To je drugi najduži takav niz poslije onog Kareem Abdul-Jabbar koji je to napravio u 16 uzastopnih utakmica za Milwaukee Buckse u sezoni 1971/72.

Posebno je Embiid bio raspoložen u trećoj četvrtini kada je ubacio 19 od 26 poena Philadelphije. Minnesota je držala korak sve do šest i pol minuta prije kraja utakmice, kada Sixersi odlaze na +14. Na kraju je i bilo 14 razlike, 127:113. Kod Minnesote, 27 poena je isporučio Anthony Edwardsa, 23 poena Karl-Anthony Townsa, 21 Jaden McDaniels, ali očito nije bilo dovoljno. Ovo je tek drugi poraz Minnesote u posljednjih jedanaest utakmica.

Nakon osvojenog "Kupa", Lakersi su u velikoj krizi. Na gostovanju u Chicagu upisali su četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. Bullsi su slavili 124:108 i još su igrali bez bez Zacha LaVinea. Jamesu LeBronu je nedostajala jedna asistencija za “triple-double” učinak (25 poena, 10 skokova i devet asistencija). Anthony Davis je postigao 19 poena i uhvatio 14 skokova. Nevjerojatno je kako su u ovom susretu Bullsi rasporedili svoje strijelce. DeMar DeRozan je bio najbolji s 27 poena, dok je još sedam igrača ubacilo deset ili više poena, ali manje od dvadeset.

Clippersi su ostvarili i devetu uzastopnu pobjedu u utakmici u kojoj je stao niz Luke Dončića. Slovenac je 11 utakmica zaredom svojim suparnicima ubacio najmanje 30 poena. Protiv razigranog Kawhija Leonarda (30 poena) i suigrača postigao je – 28 poena. Norman Powell se priključio Leonardu s 21 poenom, James Harden je pridodao 17 poena i 11 asistencija, a Ivica Zubac proveo je 25 minuta u igri i to iskoristio za 12 poena i devet skokova.

Hrvatski reprezentativni centar imao je samo jedan promašaj iz igre. Clipperse dijeli još jedna pobjeda od rekordnog klupskog niza, deset uzastopnih pobjeda. Dončić, bez pomoći Kyrie Irvinga, je ostvario šesti “triple-double” ove sezone – 28 poena, 10 skokova i 10 asistencija. Ivica Zubac proveo je 25 minuta u igri i to iskoristio za 12 poena i devet skokova. Imao je samo jedan promašaj iz igre.

Denver Nuggetsi su opet u dobrom ritmu. Iz Toronta su se vratili kao pobjednici. Sve je bilo jasno kada su Jokić i društvo u jednom trenutku otišli na +21. Toronto je poražen 113:104. Nikola Jokić je zaigrao u novoj opremi, jer je potpisao ugovor sa kineskim proizvođačem 361 Deegres.

To nije predstavljalo neki problem jer je opet ostvario ubacio 31 poen, uhvatio 15 lopti, a isporučio šest asistencija, što je bolje od njegovog trenutačnog prosjeka (26,3 poena, 12,3 skoka, 9,4 asistencija). Scottie Barnes je pratio Jokića, on je bio najbolji kod Raptorsa sa 30 poena.