Wembanyama poput Admirala Robinsona

Noć preokreta i uzbudljivih završnica

Rookie Francuz je dostigao "Admirala" Robinsona po broju blokada na utakmici (8). Možete pretpostaviti da je protivnike blokirao onako bez skoka.
Sport / Košarka | 19. 11. 2023. u 09:56 Bljesak.info

San Antonio Spursi gube utakmice. Poraz od Memphisa je bio osmi uzastopni. Od ozljedama desetkovanog Memphisa kojem su
nedostajali Ja Morant (suspenzija), Marcus Smart (gležanj), Luke Kennard (koljeno), Brandon Clarke (Ahilova tetiva) i Steven Adams (koljeno). I takvi Grizzliesi su dobili posljednju četvrtinu 33:14, pa su s 53:70 na kraju došli do 120:108.

Košarkaši Memphisa su gubili 99:93 deset minuta prije kraja, ali su serijom od 18-0 u sljedećih pet i pol minuta riješili susret. Jaren Jackson Jr. s 27 poena i Desmond Bane s 26 preuzeli su najveći napadački teret Memphisa, dok su Santi Aldama i Ziaire Williams dodali po 17 poena svaki u najvećem preokretu svoje ekipe u ovoj sezoni. Spursi nisu pobijedili od 2. studenog, kad su protiv Phoenix Sunsa skoro ispustili prednost od 27 poena razlike.

Za Spurse je Keldon Johnson ubacio 22 poena, a francuski, 224 centimetra visoki, rookie Victor Wembanyama dodao 19. Rookie Francuz je dostigao "Admirala" Robinsona po broju blokada na utakmici (8).

Golden State Warriorsi su imali tri razlike na manje od dvije sekunde prije kraja. Onda je Chet Holmgren pogodio nemoguću tricu za produžetak sa sirenom. Shai Gilgeous-Alexander postigao je 10 od svojih 40 poena u produžetku dok je Oklahoma City Thunder u navečer u San Franciscu savladao na kraju u produžetku Golden State Warriorse sa 130:123.

Holmgren je završio s učinkom sezone od 36 poena, a Jalen Williams je imao 22 za Thunder, koji je pogodio 19 trica i imao 59.4 posto šuta za trice. Andrew Wiggins postigao je 5 od 8 trica dok je postigao rekord sezone od 31 poena za Golden State, za koji je zaigrao Stephen Curry nakon dvije utakmice izostanka zbog bolova u koljenu. Curry je također pogodio pet trica i završio s 25 poena. Dario Šarić je ubacio šest poena i osam skokova za 18 minuta igre, uz šut 3/9.

DeMar DeRozan pogodio je za pobjedu 21.9 sekundi do kraja, 12 od svoja 23 poena ubacio je u četvrtoj četvrtini dok je domaćin Chicago izvukao zaostatak od 21 poena i slavio nad Miamijem (102:97).Heat je poveo s 22:1 nakon što su pogodili devet od svojih prvih 11 šuteva. Bullsi nisu vodili sve dok Alex Caruso nije pogodio otvorenu tricu s lijeve strane za 97:94 na 52 sekunde do kraja. Nakon što je Jimmy Butler postigao izjednačujuću tricu 43 sekunde do kraja, DeRozan je ubacio ključan koš. Nikola Vučević dodao je 15 koševa za Bullse, a Butler je predvodio Heat s 25 poena uz šut 8:16.

Još jedna utakmica je odlučena u samoj završnici. Karl-Anthony Towns je poentirao pet sekundi prije kraja, Minnesota je u četvrtoj četvrtini nadoknadila zaostatak od 14 koševa i pobijedila domaćina New Orleans sa 121:120. Čovjek odluke se zaustavio na 29 poena, šest manje je postigao Anthony Edwards. Brandon Ingram na drugoj pobjedničkoj strani 30 poena, Jonas Valanciunas 26 uz 11 skokova

U duelu dvije najveće zvijezde NBA Lige u ovom trenutku slavio je Grk. Giannis Antetokounmpo je vodio Buckse sa svojih 40 poena do trijumfa kontra Dallasa Luke Dončića. Luka je ostao kratak pet poena. Milwaukee je u posljednjoj četvrtini bio bolji od Mavericksa 43:27, nakon zaostatka od čak 12 poena u drugom poluvremenu. Na kraju su Bucksi došli do četvrte pobjede zaredom 132:125. Kyrie Irving predvodio je Maverickse s 39 poena, od čega 33 u drugom poluvremenu.