Zakovani na dno

Ne pomaže ni novi trener: Zrinjski na 0-5

Nakon pet odigranih kola HKK Zrinjski zadnji je na prvenstvenoj ljestvici košarkaške lige.
Sport / Košarka | 05. 12. 2022. u 07:55 M.V. | Bljesak.info

Novom treneru Zrinjskog Aleksandru Virijeviću mostarski klub će biti prvi posao glavnog trenera u Europi, a debi mu nije mogao biti teži jer je njegova nova momčad dočekala do jučer neporaženi Borac iz Banja Luke.

Borac je ostao neporažen i nakon nedjelje, a Mostarci i dalje ostaju na “nuli” u rubrici pobjeda. Borac je slavio pobjedu 83:78, iako Zrinjski može puno žaliti, s obzirom da je vodio tri četvrtine utakmice.

Ipak, ta posljednja, koju su gosti dobili s 23:12, bila je kobna za domaće. Naime, nakon što je Glen Abram pogodio tricu za 79:78 i doveo Zrinjski u vodstvo dvije minute do kraja, pogađali su samo gosti.

Aleksandar Langović doveo je goste u vodstvo, a onda nakon što su domaći prokockali nekoliko uzastopnih napada, Jan Rebec sa slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu Borca.

Langović je s 19 koševa predvodio goste, a kod Zrinjskog su Amerikanci, Abram (25 poena) i Antawn Maxwell (23), postigli polovicu njihovih koševa.

Zrinjski ostaje sada na 0-5, a u idućem kolu gostuje u Bijeljini kod ove sezone odlične Budućnosti.