Play off je sve bliži

Luke Kennard za povijest, Dallas u problemima

Kennard je postao prvi igrač u povijesti lige koji je pogodio deset trica, a da je odigrao manje od 25 minuta utakmice. Točnije nije odigrao niti pune 24.
Sport / Košarka | 25. 03. 2023. u 10:07 Bljesak.info

Regularni dio sezone se bliži svom kraju, u ovom trenutku puno zanimljivija je borba za play in. Na Istoku gledajući tabeli u ovom trenutku Chicago bi igrao protiv Toronta, Atlanta kontra Brooklyna. Pobjednici ovih duela bi popunili posljednja dva mjesta među osam, Milwaukee Bucksi i Boston Celticsi čekaju svoje protivnike. Na Istoku su u prvom krugu parovi barem za sada Cleveland - New York odnosno Philadelphia - Miami.

Na Zapadu po tabeli, Lakersi idu na Minnesotu, Oklahoma na New Orleans ako gledamo play in, ako gledamo play off, dva para su vrlo zanimljiva u ovom trenutku. To su LA Clippers - Phoenix odnosno Sacramento - Golden State. Memphis je za sada drugi na Zapadu, Denver prvi. Međutim, treba još pričekati nekih desetak utakmica kako bismo zvanično kompletirali parove. Kada je u pitanju program u petak, onda svakako vrijed izdvojiti povijesnu partiju skoro nepoznatog Lukea Kennarda.

Ovaj košarkaš Memphisa je ubacio čak 10 trica iz samo 11 pokušaja, postavio rekord franšize po broju pogođenih šuteva za tri poena i time ispisao ne samo povijest Memphisa već i cijele NBA lige. Dosad su Klay Thompson i Ty Lawson bili jedini igrači u NBA povijesti koji su ubacili 10 trica uz 90 ili više posto preciznosti, no niti jedan od njih nije napravio ovo čime se sad može hvaliti Kennard.

On je postao prvi igrač u povijesti lige koji je pogodio deset trica, a da je odigrao manje od 25 minuta utakmice. Točnije nije odigrao niti pune 24. Memphis je očekivano razbio Rocketse 151:114. Kennard je utakmicu zaključio s 30 poena, Desmond Bane je dodao 25, Ja Morant je za 19 minuta ubacio 18 poena.

Joel Embiid je u sjajnoj formi, međutim jednostavno u nekim utakmicama ne može sam protiv svih. Čovjek je opet odigrao vrhunsku utakmicu, Warriorsima je ubacio 46 poena, ali su Sixersi izgubili 120:112. Najbolji u redovima Warriorsa bili su Jordan Poole s 33, odnosno Steph Curry s 29 poena.

Poraz je upisala i Oklahoma City Thunder, čiji dres nosio Dario Šarić. Na gostovanju kod LA Lakersa izgubili su 111:116. Počelo je u "revijalnom" tonu bez pravih obrana i Lakersi su nakon prve četvrtine vodili s čak 41:25. Gosti su uzvratili u drugoj dionici sa 41:33, pa je na poluvremenu rezultat bio 74:66 za domaći sastav. Thunder se u trećoj dionici približio na samo koš zaostatka (92:93), a pet minuta prije kraja susreta izjednačio na 102:102.

Lakersi potom bježe na +5 i prednost više nisu ispuštali do kraja. Anthony Davis kod Lakersa 37 poena uz 15 skokova, Dennis Schröder je dodao 21, a Lonnie Walker IV 20 za Lakerse.Goste su predvodili Josh Giddey i Shai Gilgeous-Alexander, obojica su ubacili po 27.

32 poena Luke Dončića nisu bila dovoljna Dallasu protiv Charlotte i momčad iz Teksasa upisala je svoj četvrti uzastopni poraz, ovaj put rezultatom 117:109. Čak sedam igrača a dvocifrenim brojem koševa imali su Hornetsi protiv 11. momčadi zapadne konferencije koja je sada u velikim problemima. Da stvar bude gora po Dallas, Hornetsi su igrali svoja tri vodeća strijelca. Zato je bio raspoložen P.J. Washington Jr. s 28 poena.