Zubac odličan protiv Denvera

LeBron dostigao Jabbara i doživio najteži poraz u karijeri

Košarkaš Lakersa je još jednom ispisao povijest NBA lige kada je u Wells Fargo Centru (Philadelphia) prestigao Kareem Abdul-Jabbara i postao novi NBA lider s najviše odigranih minuta u povijesti najjače košarkaške lige svijeta (66,298).
Sport / Košarka | 28. 11. 2023. u 08:41 Bljesak.info

Bez obzira na to što ste prvaci, kada vam nedostaju Nikola Jokić, Aaron Gordon, od ranije i Jamal Murray, onda teško možete očekivati nešto na gostovanju kod LA Clippersa, međutim, Denver Nuggetsi su odigrali sjajnu utakmicu i na kraju su slavili 112:102. Fantastičnom serijom 18:4 u posljednjoj četvrtini Denver je preokrenuo utakmicu i upisao trijumf. Tu četvrtinu gosti su dobili s velikih dvadeset razlike.

Reggie Jackson je bio fenomenalan, na parketu je proveo 40 minuta, cijelo vrijeme je vukao i niti jednog trenutka nije zastao. Na kraju je
ubacio 35 poena i 13 asistencija uz fenomenalan šut 15/19. Da nije zaboravio igrati dobru košarku podsjetio je i DeAndre Jordan s 21 poenom i 13 skokova.

Clippersi su -2 izgubili jednu loptu (Harden), na -7, George je promašio tricu, na semaforu ostalo samo 39 sekundi i sve je bilo jasno. Kawhi Leonard jeste postigao 31 poen, ali je imao šut 10/26, Zubac je ostvario double-double u koji je ugradio 23 poena i 14 skokova. Definitivno njegova najbolja dosadašnjeg dijela sezone.

Za LeBron Jamesa je trebala biti jedna sjajna večer. Košarkaš Lakersa je još jednom ispisao povijest NBA lige kada je u
Wells Fargo Centru (Philadelphia) prestigao Kareem Abdul-Jabbara i postao novi NBA lider s najviše odigranih minuta u povijesti najjače košarkaške lige svijeta (66,298). Istovremeno, Sixersi su slavili na kraju 138:94, što je najteži poraz "Kralja" u karijeri od 2003. godine.

Kao igrač Miamija jednom je izgubio 36 razlike, dok su Pacersi prije tri godine razbili Lakerse 42 razlike. Ovo je naravno bila najveća pobjeda Sixersa u međusobnim dvobojima protiv Lakersa 138:94. Tko zna kako bi završilo da recimo Embiid nije cijelu četvrtu četvrtinu gledao s klupe. I taj period su Lakersi izgubili 40:14. Embiid je već ranije ostvario svoj šesti triple-double učinak u karijeri s 30 poena, 11 skokova i 11 asistencija. Tyrese Maxey bio je najbolji strijelac susreta s 31 poenom.

LeBron je, najviše zabio kod poraženih (18 poena), a pratio ga je Anthony Davis s jednim poenom manje. Utakmica je definitivno odlučena u trećoj četvrtini kada su Sixersi s +12 (77:65) otišli na 19 razlike (84:65).

Detroit Pistonsi su upisali 14 uzastopni poraz, sada je i Washington bio bolji 126:107. Briljirao je Kyle Kuzma kojem je malo nedostajalo do triple - doublea, ubacio je 32 poena, kojima je dodao 12 skokova i osam asistencija. Odličan je bio i Deni Avdija u dresu Washingtona sa 16 poena.

Portland je također odnio pobjedu u gostima. Jerami Grant predvodio je s 34 poena Trail Blazerse koji su u Indianapolisu srušili Indiana Pacerse sa 110:114. Utah Jazz je u napetoj utakmici pred svojim navijačima porazila New Orleans Pelicanse (114:112). Zion Williamson bio je priv strijelac susreta s 26 poena. Jedan manje zabio je njegov suigrač Brandon Ingram. Keyonte George najviše je ubacio kod pobjedničkog sastava (19 poena), dok je Luka Šamanić ostao bez upisanih minuta.