Najbolji učinak u 37 godina

VIDEO I Lakersi ubacili 150 poena, double-double Zupca

Sport / Košarka | 25. 03. 2024. u 09:30 Bljesak.info

LA Lakersi su na ulasku u četvrtu četvrtinu vodili 116:99, ali se situacija na parketu polako komplicirala. Pacersi su došli na -3, 21 sekundu prije kraja. Spencer Dinwiddie je realizirao samo jedno bacanje za 149-145, Pacersi su promašili napad, da bi Cam Reddish također pogodivši samo jedno bacanje, zaključio priču.

U posljednjoj minuti Lakersi su ubacili 10 poena, do kraja 150. Posljednji put su nešto slično napravili u vrijeme Showtimea, tamo 1987 godine kada su u pobijedili Phoenix Sunse sa 155:118. U takvoj situaciji strijelci su bili raspoloženi.

Anthony Davis je imao 36 poena i 16 skokova, LeBron James je dodao 26 poena i 10 asistencija, Spencer Dinwiddie 26 poena što je njegov najbolji učinak od trenutka dolaska u Lakerse, Austin Reaves 25. Zanimljivo, Lakersi su pogodili samo 12 trica. Kod Pacersa, Pascal Siakam 36 poena, Myles Turner 20, T.J. McConnell 17.

Golden State Warriorsi su poraženi na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 110:114. Warriorsi su u prvom poluvremenu vodili s 12 poena razlike, imali su prednost i na koncu treće dionice (81:78), međutim domaćin je u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat i stigao do +8 (100:92). Golden State je izjednačio na 104:104, da bi Minnesota pobjegla na +5 i potom obranila prednost.

Anthony Edwards je zabio 23 poena, uz osam asistencija, Naz Reid je upisao 20 poena i 12 skokova uz čak šest trica, a Rudy Gobert je dodao 17 koševa i 12 skokova za Wolvese, koji su pogodili čak 21 tricu iz 40 pokušaja. Warriorse, za koje nije nastupio Dario Šarić, predvodio je Stephen Curry sa 31 košem, ali je promašio tricu za izjednačenje 1:27 do kraja. Klay Thompson je dodao 16, a Andrew Wiggins 15 poena.

U prvom nedjeljnom susretu hrvatski centar Ivica Zubac ostvario je "double-double" učinak od 13 poena i 10 skokova u 107:121 domaćem porazu Los Angeles Clippersa od Philadelphia 76-ersa.

Zubac je na terenu proveo nešto manje od 30 minuta, te je imao šut za dva 5/9 dok je slobodna bacanja gađao 3/4, a upisao je i četiri blokade te dvije asistencije. No, trener Clippersa Ty Lue odlučio je ne koristiti ga u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s vodstvom gostiju 88:83.

U prvoj polovici te četvrte četvrtine Sixersi su napravili seriju 20-6 kojom su pobjegli na 108:89, a onda je Lue izvjesio "bijelu zastavu" te na klupu posjeo i svoje glavne igrače Kawhija Leonarda, Paula Georgea i Jamesa Hardena. Sixersi su u svojim redovima imali trojicu raspoloženih igrača, Tyrese Maxey i Tobias Harris ubacili su po 24, a Cameron Payne 23 poena, dok su Norman Powell i Kawhi Leonard ubacili po 20 za Clipperse.