Turska bez šansi

Košarkaši Hrvatske osigurali olimpijske kvalifikacije

Hrvatska košarkaška reprezentacija osvojila je pretkvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Istanbulu svladavši u finalu domaćina Tursku s 84-71.
Sport / Košarka | 20. 08. 2023. u 23:08 Bljesak.info

Tako će izabranici Josipa Sesara sljedećeg ljeta igrati na jednom od kvalifikacijskih turnira na kojima bi mogla izboriti nastup u Parizu.

Hrvatsku su do velike pobjede rezultatom 84-71 (24-14, 24-15, 18-26, 18-16) predvodili Dario Šarić s 22 koša i 11 skokova, Mario Hezonja sa 16 ubačaja te Ivica Zubac s 8 poena i 10 skokova, dok su najefikasniji u sastavu Turske bili Furkan Korkmaz s 19 i Sehmus Hazer sa 16 pogodaka.

U punoj dvorani Sinan Erdem Hrvatska je odigrala mudro i precizno prvo poluvrijeme tijekom kojega je i stvorila ključnu prednost.

Izbornik Josip Sesar odlučio je koristiti samo osam igrača u ovoj utakmici s tim da je Dario Drežnjak u prvom poluvremenu u igri proveo samo 1:18 minuta, dok su glavninu tereta iznijeli Dario Šarić, Ivica Zubac, Mario Hezonja, Jaleen Smith, Goran Filipović, Borna Kapusta i Roko Badžim.

Ritam utakmici dao je Filipović koji je na samom početku pogodio dvije uzastopne trice, piše Hina.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Hrvatske 48-29, čiji su igrači pogodili 10 od 20 trica, a turski samo jednu od 13. Taj period utakmice pokazao se ključnim za konačnu pobjedu Hrvatske.