Derbi u Sarajevu

Košarkaši Bosne pobijedili Sparse u prvoj utakmici za treće mjesto

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šturanović sa 37 poena, dok je za Sparse Rogić ubacio 14 koševa.
Sport / Košarka | 13. 05. 2018. u 19:50 Fena

Košarkaši Bosne Royal večeras su u Skenderiji svladali Sparse rezultatom 82:74 u prvoj utakmici za treće mjesto košarkaškog Prvenstva BiH.

''Studenti'' su bolje otvorili meč pa su nakon deset minuta vodili 22:14. U nastavku meča Sparsi su uzvratili pa su drugu četvrtinu završili u svoju korist 21:18.

Nakon poluvremena, u trećoj četvrtini izjednačena igra, a bilo je 22:21 za Sparse. U posljednjoj dionici košarkaši Bosne nadigrali su Sparse i na kraju ipak slavili.

Serija za treće mjesto igra se na dvije dobijene utakmice, a pobjednik će izboriti učešće u ABA 2 ligi naredne sezone.