Serija 30:0!

Kakva partija tate Dončića

Slovenac je orkestrirao rekordnoj seriji od 30-0 i tako s Mavsima ostvario nešto što nitko do sada nije postigao u NBA-u.
Sport / Košarka | 03. 12. 2023. u 10:50 Bljesak.info

Samo 24 sata nakon što je postao otac, Luka Dončić bio je glavni akter u porazu Dallas Mavericksa od Oklahoma City Thundera (126:120). Međutim, nije to bila obična utakmica. Oklahoma je u posljednju četvrtinu ušla s 24 koša prednosti (111:87), a tada je na scenu stupio Dončić.

Slovenac je orkestrirao rekordnoj seriji od 30-0 i tako s Mavsima ostvario nešto što nitko do sada nije postigao u NBA-u. Samo u tom vremenu Luka Dončić upisao je 14 koševa i sedam asistencija, a onda su i Slovenac i ostali njegovi suigrači u Dallasu ponovno stali.

I dalje su vodili 120:116, ali u posljednje dvije minute nisu postigli niti koš, što je pouzdana momčad Thundera iskoristila i upisala 13. pobjedu ove sezone. Bio je to osmi poraz Dallasa u 19 utakmica. Unatoč porazu, Dončić je završio s 36 poena, 15 skokova, 18 asistencija, dvije blokade i dvije ukradene lopte uz šut 11-22 iz igre i 5-13 za tri.

S triple-double učinkom Dončić se također izjednačio s legendom Boston Celticsa Larryjem Birdom na devetom mjestu NBA liste triple-double svih vremena.

Posebno zanimljivo bilo je u Los Angelesu gdje su LA Clippersi ekspresno vratili Golden State Warriorsima za poraz (120:114) iz petka. Iako su Clippersi cijelu utakmicu lovili priključak za Warrirosima, osam sekundi prije kraja Paul George pogađa tricu koja je donijela njegovoj ekipi trijumf (113:112).

George je susret završio s 25 poena, šest skokova i šest asistencija i tako bio najraspoloženiji kod momčadi iz LA-a dok je kod Warriorsa Stephen Curry upisao 22 poena uz 11 asistencija.

Što se hrvatskih košarkaša u toj utakmici tiče, Ivica Zubac za 23 minute ubacio je 12 poena(6/6 za dva) uz sedam skokova i tri blokade dok je sa suprotne strane Dario Šarić za 20 minuta ubacio šest poena (3/5 za dva, 0/2 za tri) uz tri asistencije.

I Jokić je o porazu ostvario izuzetan pothvat. Također je završio s 36 poena (šut 13/23, trice 1/4, bacanja 9/12) uz 13 skokova, 14 asistencija, dvije krađe i jednu blokadu, no ono što učinak čini povijesnim je činjenica da nije imao nijednu izgubljenu loptu. U posljednjih 40 godina niti jedan košarkaš nije ostvario više od jednog triple-doublea s 30 poena i bez izgubljene lopte, a on je to učinio već drugi put u četiri dana, nakon što mu je isto uspjelo u pobjedi nad Houstonom.

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić iza sebe ima još jednu odličnu noć u NBA ligi u pobjedi svojih Phoenix Sunsa nad Memphis Grizzliesima rezultatom 116:109. Nurkić je noć ranije briljirao protiv Denvera postigavši 31 poen, a s dobrom serijom rezultata nastavio je sinoć u pobjedi svojih Sunsa. Reprezentativac BiH bio je na pragu double-double učinka sa 14 poena, devet skokova i tri asistencije. Sunsima se vratio
Devin Booker i to sa sa 4 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok je Kevin Durant dodao 27 poena. Memphisu nije bilo dovoljno ni 37 poena Jarena Jacksona.