Prvaci ostali na - 45

Jusuf nije mogao zaustaviti Antetokounmpa, Zubac na double double

Sport / Košarka | 22. 11. 2022. u 08:02 Bljesak.info

Težak poraz aktualnih prvaka, prekinuta serija od devet uzastopnih trijumfa Celticsa, četvrti vezani neuspjeh Miamija. To su ukratko najvažnije informacije kada je u pitanju NBA liga.

U ovom trenutku na Istoku po četiri poraza imaju Celticsi i Bucksi, najmanje pobjeda, tek tri Pistonsi. Pomalo neočekivano, renovirani Jazzeri su najbolja momčad Zapada ispred Sunsa i Nuggetsa. Houston Rocketsi su zakovani za dno.

Do poluvremena su Portland Trail Blazersi držali korak, ali su Bucksi dobili treću četvrtinu 30:18, prije nego što se razigrao Jrue Holiday. On je ubacio 13 od svojih 17 poena u četvrtoj četvrtini. Njegovih devet uzastopnih poena osigurali je Bucksima vodstvo 97:79.

Završilo je 119:111, Blazersi su poraženi treću utakmicu zaredom. Jusuf Nurkić nije bio loš, naprotiv završio je sa 16 poena i 11 skokova, ali nije mogao ništa protiv Giannisa. Ni Jusuf, ni ostali suigrači. Uostalom, Anfernee Simons je ostavio najbolju poruku:

"Teško je igrati protiv Giannisa. Njega ne može čuvati jedan igrač, najbolje je svih pet". Simmons je bio prvi strijelac Portlanda s 29 poena. Giannisa Antetokounmpa su probali igrači Portlanda zaustaviti na razne načine, nekada i malo grubljim prekršajima ali nije išlo. Na kraju je čovjek utakmicu završio s 37 postignutih poena.

Iako su bili oslabljeni neigranjem Paul Georga, LA Clippersi su dobili Utah Jazzere 121:114. Norman Powell je išao na rekordnih 30 poena, Reggie Jackson je dodao tri manje, dok se Ivica Zubac zaustavio na 14 poena i 14 skokova. Jazzeri su vodili 93:86, prije nego što su Clippersi za šest minuta napravili mini seriju 20:8. Zaprijetili su gosti u završnici, ali su domaći igrači bili sigurni s linije slobodnih bacanja. Kod Utah Jazza najbolji su bili Jordan Clarkson s 26 poena, Lauri Markkanen je ubacio 27 uz deset skokova.

Zach LaVine se vratio na teren i to se itekako osjetilo na igri Bullsa.LaVine je postigao 22 poena, DeMar DeRozan 28, a Chicago je prekinuo niz od devet pobjeda Bostona, sredivši Celticse 121-107. Bullsi su imali +13 na poluvremenu, pa su onda tu prednost povećali na velikih 95:79 na ulasku u posljednje dionicu. Po 28 poena postigli su DeMar DeRozan na jednoj i Jayson Tatum na drugoj strani.

Težak poraz doživjeli su aktualni prvaci Golden State Warriorsi. New Orleans Pelicansi na svom su parketu slavili sa 128-83, a prvo ime bio je Brandon Ingram s 34 poena. Treba spomenuti kako za Warriorse nisu igrali Stephen Curry, Klay Thompson i Draymond Green.