Dosta uzbuđenja po NBA koševima

Nurkić i Blazersi sredili Sunse, Zubac double - double

Da pobjeda Blazersa bude vrjednija, ostvarena je bez ozlijeđenih Damiana Lillarda i Anferneea Simonsa. Naravno svoju ulogu u šestoj pobjedi sezone imao je i Jusuf Nurkić.
Sport / Košarka | 05. 11. 2022. u 09:30 Bljesak.info

Portland Trail Blazersi Jusufa Nurkića su trenutačno među četiri najbolje momčadi NBA lige. Sjajnu formu s početka sezone potvrdili su trijumfom protiv Phoenix Sunsa 108:106.

Da pobjeda bude vrjednija, ostvarena je bez ozlijeđenih Damiana Lillarda i Anferneea Simonsa. Naravno svoju ulogu u šestoj pobjedi sezone imao je i Jusuf Nurkić. Itekako važnu. Pogodio je tricu za 104:103 tridesetak sekundi prije kraja.

Booker je uzvratio pa su Sunsi opet bili u prednosti. Međutim, tu je opet Nurkić za poravnanje. Bridges gubi loptu, pa posljednji napad imaju Blazersi. Winslow je pronašao Granta koji pogađa, suci su rekli pregledavanjem snimke na vrijeme.

Nurkić nije bio na razini nekih prethodnih utakmica, ali je i ovaj put uspio postići 14 poena uz osam skokova. Čovjek odluke, Jeremi Grant je susret zaključio s 30 poena i pet asistencija za Portland, dok je Justise Winslow dodao 12 poena, devet skokova i devet asistencija. Devin Booker zabilježio je 25 poena na drugoj, poraženoj strani.Dario Šarić odigrao je devet minuta za svoj Phoenix, uz šut 0-4, nije se upisao u strijelce. Skupio je dva skoka i po asistenciju i ukradenu loptu.

LA Clippersi su za sada na solidnom omjeru 5-4. Ova posljednja peta pobjeda je stigla u duelu sa skromnim Spursima 113:106. Ivica Zubac upisao je novi "double-double" učinak, sjajni centar je u pobjedi svoje momčadi upisao 17 poena i 15 skokova. Daleko ispred u pobjedničkoj postavi je bio Paul George s 35 poena. Devin Vassell zabio je rekord karijere u dresu Spursa (29 poena).

Detroit Pistonsi nisu imali šanse protiv ove godine dobrih i ambicioznih Cavsa. Konačnih 88:112, najbolje oslikava situaciju na parketu.
Cavsi su sa sedmu pobjedu strijelce ravnomjerno rasporedili. Jarrett Allen (23 poena), Kevin Love (21). Cade Cunningham kod Pistonsa 19 poena, Saddiq Bey i
Jaden Ivey su stali na 18, Bogdanović na šest uz šut 2-9 i dva skoka.

Kevin Durant je imao 28 poena, 11 asistencija i devet skokova, a Brooklyn Netsi su lako pobijedili u svojoj prvoj utakmici nakon suspenzije Kyrie Irvinga, 128:86 protiv Washington Wizardsa. Nic Claxton dodao je 18 koševa za Netse, koji su pobijedili tek treći put ove sezone iako su također bili bez ozlijeđenih Bena Simmonsa i Setha Curryja. Brooklyn je gađao 14 od 28 za tri poena i ukupno 56% iz igre.

Luka Dončić je osmu utakmicu zaredom uspio postići više od 30 poena. Protiv Toronta je to bilo 35, u slavlju Dallasa kontra Toronto Raptorsa 111:110.

Jedini drugi NBA igrač koji je zabio 30 ili više poena u prvih osam utakmica sezone bio je Wilt Chamberlain, koji je to učinio u prvih osam u sezoni 1959./60.. Dončić je igrao 37 minuta i prešao granicu od 30 koševa sa 18,7 sekundi do kraja treće četvrtine. Bila je to uravnotežena večer za 23-godišnju superzvijezdu: 10 od 15 šut iz igre, 3 za 6 za tri poena, 12 od 14 na liniji slobodnih bacanja, osam skokova i šest asistencija.