Na europskom prvenstvu

Juniorke poražene od Izraela

Nakon prve četvrtine, Izrael je imao osam poena prednosti, do poluvremena je BiH došla na poen zaostatka 35:34, ali je onda uslijedila katastrofalna treća dionica.
Sport / Košarka | 07. 08. 2022. u 11:41 Bljesak.info

Ženska juniorska reprezentacija BiH je doživjela prvi poraz na Europskom prvenstvu A divizije koje se igra u Grčkoj. U susretu skupine D, Izrael je bio bolji 87:54.

onda uslijedila katastrofalna treća dionica. Tu četvrtinu košarkašice Izraela su dobile sa visokih 28:4, nakon čega je pitanje
pobjednika bilo odlučeno.

Kod reprezentacije BiH, Amila Smajić je ubacila 14 poena, Anida Čaušević deset. Ono što je predstavljalo najveći problem
košarkašicama BiH su izgubljene lopte. Čak 44, prednjačila je Danijela Mitrović sa 12.

Kod reprezentacije Izraela najefikasnija je bila
Shirel Nahum s 15 poena. Naredni protivnik reprezentacije BiH je Njemačka, utakmica se igra danas s početkom u 18 sati.