NBA

Jokićev 28. "triple-double" za pobjedu Denvera

Jokić je predvodio svoju momčad do pobjede 108-102 na gostovanju kod Brooklyn Netsa.
Sport / Košarka | 20. 03. 2023. u 10:30 Bljesak.info

Nikola Jokić

Dvostruki dobitnik MVP nagrade za najboljeg igrača NBA lige, centar Denvera Nuggetsa Nikola Jokić, svojim je 28. "triple-double" učinkom u sezoni (22 koša, 17 skokova, 10 asistencija) predvodio svoju momčad do pobjede 108-102 na gostovanju kod Brooklyn Netsa.

Najbolji strijelac Nuggetsa bio je Michael Porter Jr. sa 28 koševa, dok je Jamal Murray ubacio 25 poena za vodeću momčad Zapadne konferencije koja je pobjedom u Brooklynu došla do učinka 48-24 u ovoj sezoni i ima pet pobjeda više od drugoplasiranog Memphisa (43-27).

Mikal Bridges je u trećem uzastopnom porazu Netsa bio najbolji strijelac momčadi sa 23 koša. Netsi su pali na šesto mjesto Istočne konferencije s učinkom 39-32.

Slavljem u Detroitu 112-100 po broju pobjeda se s Brooklynom izjednačio Miami Heat (39-34). Jimmy Butler je spojio 26 koševa i 10 asistencija za pobjednike koji su u završnici dvoboja napravili ključnu seriju od 12-0. Bam Adebayo je bio učinkovit na oba dijela terena sa 22 koša, 10 skokova, pet asistencija i tri blokade. Tyler Herro je uz 19 poena imao i šest skokova, prenosi Hina.

Nije bilo Bojana Bogdanovića

Momčad Detroita, u kojoj ponovno nije bilo Bojana Bogdanovića zbog ozljede, James Wiseman je bio najbolji sa 22 koša i 13 skokova. Cory Joseph je dodao 16 poena, a Rodney McGruder je imao 15 koševa i devet skokova. "Double-double" učinak je ostvario Killian Hayes sa 13 poena i 11 asistencija.

Milwaukee Bucksi su došli do 51. pobjede u sezoni (51-20) domaćim slavljem 118-111 protiv Toronto Raptosa. Do pobjede su došli odličnom obranom u zadnjoj četvrtini u kojoj su gostima dopustili svega 16 koševa, nakon što su ih u trećoj dionici primili čak 39.

Giannis Antetokounmpo je odigrao utakmicu bez promašaja iz igre (9/9) i završio s "triple-double" učinkom od 22 koša, 13 skokova i 10 asistencija. Brook Lopez je bio prvi strijelac Bucksa sa 26 poena. Kod Raptorsa je najbolji bio Fred VanVleet's sa 23 koša i 11 asistencija. Toronto je sa 35-37 zasada još uvijek u komfornoj poziciji za ulazak među četiri momčadi na Istoku koje će razigravati za posljednje dvije pozicije u doigravanju.

Na Zapadu je ta borba mnogo žešća i izjednačenija, jer se čak sedam klubova poredanih od šestoplasiranog Dallasa (36-35) do New Orleansa (34-37) koji je na 12. mjestu nalazi unutar dvije pobjede.

Važnu pobjedu u toj borbi ostvario je Oklahoma City Thunder koji je pred svojim navijačima preokretom u zadnjoj četvrtini došao do pobjede 124-120 protiv Phoenix Sunsa. Gosti su na početku posljednje četvrtine vodili sa 100-90, da bi domaća momčad u zadnje 2:44 minute ušla s vodstvom 119-109, koje su uspjeli obraniti do kraja dvoboja.

10 minuta za Daria Šarića

Najbolji igrač pobjedničke momčadi bio je Shai Gilgeous-Alexander s 40 koševa. Dario Šarić je protiv bivše momčadi u igri proveo 10 minuta te ubacio četiri koša. Sunsima nije pomoglo što je Devin Booker postigao 46 poena uz šut iz igre 18/28. Gostima je nedostajao još barem jedan napadački raspoložen igrač.

Oklahoma City je s učinkom 35-36 na osmom mjestu u vrlo izjednačenoj borbi za doigravanje u kojoj se u Zapadnoj konferenciji sedam momčadi nalazi unutar dvije pobjede. Phoenix je sa 38-33 na četvrtoj poziciji.

Odmah iza Phoenixa su LA Clippersi (38-34) koji su slavili sa 117-102 na gostovanju u Portlandu. Ivica Zubac je u toj pobjedi sudjelovao sa 14 koševa i 10 skokova za svoj 24. "double-double" u sezoni. Paul George je sa 29 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a Kawhi Leonard je ubacio 24 poena. Eric Gordon je postigao 20 koševa, a Russell Westbrook je ostao jedna poen od "triple-doublea" (9 poena, 12 skokova, 10 asistencija)

Nurkić najbolji kod Blazersa

Kod Trail Blazersa je najbolji bio Jusuf Nurkić sa 23 koša i 11 skokova, dok je Damian Lillard imao lošu šutersku večer (4/17) i završio sa 21 poenom, devet asistencija i sedam skokova. Portland je ovim porazom sve dalje od mjesta koje vodi u razigravanje za posljednja dva mjesta u doigravanju za NBA prvaka, jer se s učinkom 31-40 nalazi na 13. mjestu.

Lakersi su važnom pobjedom u Los Angelesu 111-105 protiv Orlando Magica prekinuli niz od dva poraza, a najveće zasluge za to ima Austin Reaves koji je došao do osobnog rekorda od 35 koševa. D'Angelo Russell je dodao 18 poena, a Anthony Davis je završio sa 15 koševa, 11 skokova i četiri blokade. Lakersi su se s učinkom 35-37 izjednačili s Minnesotom. Ta dva kluba trenutačno drže posljednje dvije pozicije u Zapadnoj konferenciji koje vode u razigravanje za posljednje dva mjesta u doigravanju.

Paolo Banchero i Franz Wagner su sa po 21 košem svaki predvodili strijelce Orlanda.

Važnu su gostujuću pobjedu ostvarili New Orleans Peliansi (34-37) koji su sa 117-107 slavili u Houstonu te ih jedna pobjeda dijeli od Lakersa i Minnesote, a imaju jedan poraz više od Utah Jazza (34-36).

CJ McCollum i Brandon Ingram su postigli po 26 koševa za pobjednike. Jalen Green je sa 40 poena predvodio strijelce Rocketsa.

Veliki preokret napravili su San Antonio Spursi koji su pred svojim navijačima pretvorili zaostatak od 24 poena u konačnu pobjedu 126-118 protiv Atlanta Hawksa. Keldon Johnson je ubacio 29 koševa uz 12 skokova, a Devin Vassell je također postigao 29 poena za pobjednike.

Preokret se dogodio već u trećoj četvrtini u koju su Spursi ušli sa zaostatkom od 22 koša, a u posljednju četvrtinu su ušli sa samo tri koša manje od suparnika (100-103). Ipak, Atlanta je uspjela držati vodstvo do 114-108, kad je uslijedio konačni preokrer domaćih serijom 16-0.

Bivši igrač San Antonija Dejounte Murray je bio najbolji igrač Hawksa sa 22 koša. Najveća zvijezda gostujuće momčadi Trae Young ostao je na samo devet koševa uz šut iz igre 4/15.