DeRozan kao Jordan

Hrvatski košarkaši dobri, sjajna partija Bogdana Bogdanovića

Prvi strijelac Detroita bio je Cade Cunningham s 23 poena, dok je Bojan Bogdanović ostao na parketu 34 minute te je u tom intervalu došao do 17 poena uz dvije asistencije, jedan skok, tri osvojene i dvije izgubljene lopte.
Sport / Košarka | 12. 12. 2023. u 10:18 Bljesak.info

LA Clippersi su uhvatili pravi ritam, u posljednjih 12 utakmica ostvarili su devet pobjeda, ali su i dalje daleko od vrha poretka Zapada. Košarkaši Portlanda su prijetili, ali su Clippersi kontrolirali utakmicu do krajnjih 132:127. Jedan od ključnih trenutaka u samoj završnici bila je i blokada hrvatskog reprezentativca Ivice Zupca minutu prije kraja.

Zubac je na parketu proveo 34 minute te je postigao 18 poena. Dodao je tome dvije asistencije, šest skokova te dvije blokade, a iz igre je šutirao 9/13. Najbolji igrač pobjedničkog sastava bio je Kawhi Leonard s 34 poena, pet asistencija i šest skokova. Paul George je za LA Clipperse ubacio 20 uz osam asistencija i isto toliko skokova. Na drugoj strani prvi strijelac je bio Anfernee Simons s 38 poena

Vrlo dobru utakmicu odradio je Luka Šamanić za Utah Jazz premda je njegova ekipa poražena kod Oklahoma Cityja 120:134. Već u prvoj četvrtini domaćin je imao 14 poena prednosti (34:20), dok je nakon treće dionice bilo i više od 35 poena razlike za Oklahoma City. Utah je u završnici ublažio poraz, a Luka Šamanić je za goste iz Salt Lake Cityja odigrao 18 minuta. Postigao je 14 poena uz sedam skokova. Prvo ime susreta bio je i inače najbolji igrač Oklahoma Cityja Shai Gilgeous-Alexander koji je ubacio 30 poena, a tome je dodao i sedam asistencija.

Pistonsi i dalje ne pronalaze način za izlazak iz crne rupe koja je sve dublja. Detroit je upisao dvadeseti poraz u nizu, Indiana Pacersi su slavili 131:123. Indianu su do pobjede vodili Bennedict Mathurin s 30 i Myles Turner s 23 poena. Prvi strijelac Detroita bio je Cade Cunningham s 23 poena, dok je Bojan Bogdanović ostao na parketu 34 minute te je u tom intervalu došao do 17 poena uz dvije asistencije, jedan skok, tri osvojene i dvije izgubljene lopte.

Luka Dončić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu za Dallas Maverickse koji su sredili Memphis 120:113. Mavsi su bili bez Irvinga, ali je zato Kuka isporučio svojih 35 poena. Dallasu je to bila treća uzastopna pobjeda, a Dončiću sedma utakmica zaredom da zabija više od 30 poena. Tijekom utakmice Dončić je, kao i obično, doživio uvrede s tribina u Memphisu na koje je znao odgovoriti.

Giannis Antetokounmpo je s 32 poena i 12 skokova najzaslužniji za pobjedu Bucksa u produžetku u Chicagu 133:129. DeMar DeRozan je ubacio 41, a Coby White 33 poena kod Bullsa kojima je ovo prvi poraz nakon niza od četiri pobjede. DeRozan je sakupio i 11 asistencija te postao prvi igrač Chicaga nakon Michaela Jordana koji je u istoj utakmici postigao najmanje 40 poena i podijelio najmanje 10 asistencija. Jordanu je to uspjelo devet puta u karijeri.

Torrey Craig je realizirao dva slobodna bacanja i odveo Chicago do vodstva na otvaranju produžetka, no Bucksi su odgovorili serijom 7:1 za vodstvo 126:119 dvije minute prije kraja. DeRozan je 12 sekundi prije kraja sveo tu prednost gostiju iz Milwaukeeja na samo dva poena, a onda je dva ključna slobodna bacanja pogodio Damian Lillard.

Strašan duel su imali Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović. Bogdanović je bio fenomenalan, svoju sjajnu formu je potvrdio utrpavši prvacima, Denver Nuggetsima 40 poena. Ovo je prvi put u karijeri da je Bogdan došao do brojke od 40 poena. Prebacio je prethodni rekord još iz 2020. godine kada je u dresu Kingsa stao na 35. Ubacio je Bogdan i deset trica, čime je također srušio vlastiti rekord

Do sada je najbolji učinak imao kontra Charlotte Hornetsa (osam trica), 2021. godine. Istovremeno, Bogdan je postao tek drugi igrač u povijesti NBA lige koji je uz 40 poena dodao deset trica, a nije bio starter. Posljednji je bio JR Smith. Na drugoj strani Nikola Jokić je odradio svoj posao s 25 poena, osam skokova, 9 asista, ali je imao odlične suradnike. Jamal Murray 29 poena, Julian Strawther 22 poena, za prevagu na stranu Denvera 122:129.